durum açısı ne demek?

  1. Gökküresinde verilen bir doğrultunun kuzey kutbu doğrultusuna göre yaptığı açı. Fotoğraf plakları üzerinde herhangi bir doğrultunun kuzey kutup doğrultusuna karşılık olan eksenle yap- tığı açı. Çiftyıldızlarda, yoldaşı başyıldıza birleştiren doğru ile bu eksen arasındaki açı. Eksi yönde ölçülür.
  2. (en)Posi; tion angle.
  3. (fr)Angle de position

durum almak

  1. Belli bir duruş biçimine geçmek.

durum analizi

  1. işletmenin dış ve iç çevresel koşulları ile güçlü ve zayıf yönlerinin analiz edilmesini içeren bir teknik. durum analizi ya da swot analizi olarak bilinir. swot, sözcüklerin ingilizce karşılıklarının baş harflerinin (strengths- güçlü yönler, weaknesses-zayıf yönler, opportunities-fırsatlar ve threats-tehditler) bir araya getirilmesiyle oluşmuştur.

açısı

  1. (en)Pain; ache, hurt, sting, gnawing, suffering, worry, heartbreak, sorrow, grief, misery, affliction, anguish, distress, pang.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

durum almakdurum analizidurumdurum baladıdurum basıncıdurum baytidurum betimidurum bilgisini gösterdurum bitidurum çalışmasıduruduru açınıkduru denklemiduru sesdurualpaçısıaçısındanaçısalaçısal açıklıkaçısal aralıkaçısal avansaçısal bölgeaçıaçı karşı açıaçı çekimiaçı fonksiyonuaçı freze bıçağı
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın