comma bacillus ne demek?

 1. Kolera basili
 2. Kolera mikrobu
 3. Virgül şeklinde basil

kolera

 1. Şiddetli ishal ve kusmalarla kendini gösteren, çok bulaşıcı, salgın ve öldürücü bir hastalık
 2. İnsanlarda; Vibrio cholera'nın salgıladığı, kuvvetli bağırsak toksinine bağlı olarak sıvı ve elektrolit kaybı, şok, asidozis, kusma ve akut, yaygın bağırsak yangısıyla seyreden toksemik-bakteriyel hastalık.
 3. Veteriner hekimlikte, klinik ve patolojik olarak insanlardaki koleraya benzeyen ve Vibrio cholera'nın neden olmadığı kimi hastalıkları ifade eder.
 4. (en)Cholera.

comma

 1. İki nota arasındaki yarım sesten küçük ses aralığı.
 2. Virgül
 3. Comma bacillus virgül şeklinde mikrop, kolera mikrobu

comma accent

 1. Diğer virgül

bacillus

 1. Bkz. basilus
 2. Toprak ve havada bulunan, yiyecek bozulmalarında da rol oynayan çubuk şeklinde, spor taşıyan, kapsül oluşturan, bazılarında kamçı bulunan gram pozitif bir bakteri cinsi.
 3. Gram pozitif (bazı türleri değişken), çoğu türü hareketli, endospor oluşturan, aerobik veya isteğe bağlı anaerobik, oksidaz pozitif veya negatif, çoğu türü katalaz pozitif olan, çubuk biçiminde, türleri toprak, su ve çeşitli gıdalarda yaygın olarak bulunan bakteri cinsi.
 4. Spor oluşturan gram-pozitif, aerobik, çomak biçiminde ince uzun bir bakteri cinsi.
 5. Bkz. basil
 6. Çubuk seklinde mikroskobik bakteri
 7. Herhangi bir mikrop.
 8. (la)Bacillus

Türetilmiş Kelimeler (bis)

commacomma accentcomma alignmentcomma alignment tabcomma delimitedcomma missingcomma separatedcomma separated valuescomma stylecommaaccentcommcomm operatorcomm10 envelopecomm10 zarfcomcom addinscom aralığıcom ayarlarıcom bağlantı noktalarıbacillusbacillus anthracisbacillus bacteriumBacillus cereusBacillus piliformis enfeksiyonubacillus piliformis infectionBacillus polymyxaBacillus stearothermophilusBacillus subtilisbacillus vaccinebacilluriabacillarbacillarybacillary hemoglobinuriabacillary layerbacille calmette guerin vaccine
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın