cüce baykuş ne demek?

 1. Bk. ishak kuşu
 2. (en)Scops owl, screech owl, barn owl.

ishak kuşu

 1. Bataklık baykuşu.
 2. Baykuşlar (Strigiformes) takımının, baykuşgiller (Strigidae) familyasından, yurdumuzun Akdeniz sahil bölgesinde yerli, diğer bölgelerinde ise yazın kuluçkaya yatan, açık ve seyrek arazide meyve bahçelerinde, şehir içindeki park ve bahçelerde, harabelerde yaşayan, esas besinlerini büyük böcekler teşkil eden, bazen fare, kurbağa, kertenkele, sümüklüböcek gibi hayvanları da yiyen, göçmen bir tür. Cüce baykuş.
 3. (en)Scops owl.
 4. (fr)Hibou petit due
 5. (la)Otus scopus

cüce bağırsak kelebeği

 1. İnsan, kedi, köpek, tilki ve kurtların ince bağırsağında yaşayan, 2 mm. boyunda, kırmızımsı renkte emicikurt.
 2. (en)Small intestinal fluke.
 3. (al)Zwergdarmegel
 4. (la)Heterophyes heterophyes

cüce balaban

 1. Leyleksiler (Ciconiiformes) takımının, balıkçılgiller (Ardeidae) familyasından, kırmızı, kül rengi, kara karışık renkli, gaga ve ayakları sarı, Güney ve Orta Avrupa, Afrika, Madagaskar, Batı Asya, Avustralya ve Yeni Zelanda'da sazlıklarda yaşayan göçmen bir tür.
 2. (en)Little bittern.
 3. (fr)Blongios nain
 4. (la)Ardetta minuta

baykuş

 1. Başında, kulak yerinde iki sorgucu bulunan, yırtıcı gece kuşlarının genel adı.
 2. (en)Night owl.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

cüce bağırsak kelebeğicüce balabancüce balon balığıcüce bantlı levrekcüce barbuscücecüce antilopcüce aynasıcüce bataklık tavuğucüce beygir şeridicübacübabcübarcübbcübbebaykuşbaykuş gibibaykuş gözlübaykuş ötüşübaykuş papağanıbaykuş sesibaykuş sineğibaykuş zoolbaykuşgillerbaykuşgiller familyasıbaykulbaykurtbaykusbaykabaykalBaykal çamur ördeğibaykal fokubaykam
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın