bit boğması ne demek?

 1. Aşırı bitlenme; bundan ileri gelen ölüm.

bit

 1. Yarım kanatlılar alt takımına giren, insan ve memeli hayvanların vücudunda asalak olarak yaşayan böcek, kehle (Pediculus).
 2. Sayısal belleklerde en küçük bellek ölçüm birimi.
 3. Ler takımına bağlı böceklerin genel adı. (Yarımkanatlılar, kınkanatlılar ve eşkanatlıların birçoğu, ısırıcıbitler takımı türlerininse tümü için için yinebit terimi kullanılır. bk. köpekbiti, buydaybiti, yaprakbiti,bitler, başbiti, giyimbiti, kasıkbiti v.b.)
 4. Bk. ikil
 5. Bir gece yiyecek yemek.
 6. (en)Bkz. bite
 7. (en)Louse.
 8. (en)Headlouse.
 9. (en)Cootie.
 10. (en)The part of a bridle, usually of iron, which is inserted in the mouth of a horse, and having appendages to which the reins are fastened.

bit akarı

 1. Buğday böceği.
 2. (en)Louse mite.

boğma

 1. İncir, dut, kuru üzümün mayalandıktan sonra ilkel araçlarla damıtılmasıyla elde edilen, alkol derecesi düşük bir tür rakı.
 2. Boğmak işi.
 3. Güreş kurallarına aykırı olarak, kolun, karşı güreşçinin çenenin altından geçirilerek gırtlağa indirilmesi sonucu, güreşçinin soluk almasını önleme.
 4. Kısa süreli tok sesler elde etmek için pena tutan elle vurulacak tel ya da tellerin köprünün hemen yanından hafifçe sıkıştırılmasıyla sesin bir miktar susturulması.
 5. (en)Strangulation.
 6. (en)Stifling.
 7. (en)Smothering.
 8. (en)Choke.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

bitbit akarıbit allocationbit atamabit ayrıntılarıbit biniştirmebit by bitbit değeribit densitybit depthbibi eyyi halbi gayri hakkın mal edinmebi hadbi haseb il veraseboğmaboğma rakıboğmacaboğmaca öksürüğüboğmaca öksürüğü sesi
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın