beklem oranı ne demek?

 1. Pay ve paydası beklemler ya da beklemlerin yalın işlevleri olan oran. Bazı durumlarda sıklık dağılımının özelliklerini belirten bir ölçüdür. Örneğin, (…)
 2. (en)Moment ratio.

beklem çıkaran işlev

 1. (olasılık kuramı) Herhangi X olasılıksal değişkeni için, t bir gerçek değişken olmak üzere, (…) biçiminde tanımlanan işlev. X, olasılık yoğunluk işlevi f(x) olan sürekli olasılıksal değişken ise, (…) olasılık işlevi (…) olan kesikli olasılıksal değişken ise, (…) olur.
 2. (en)Moment generating function.

beklem dizeyi

 1. Dizeç ve dikeçleri (…) değişkenlerine ilişkin çarpım beklemlerinden oluşan dizey. Beklemler, değişken ortalamaları çevresinde alınmışsa dizey, ortakdeğişke ya da yayılma dizeyi adını alır. ay. bk. ortakdeğişke dizeyi.
 2. (en)Moment matrix.

ora

 1. O yer
 2. Kıyı, kenar, çizgi, sınır.Dgr.: anat. ora
 3. (en)That place.
 4. (en)Money of account among the Anglo-Saxons, valued, in the Domesday Book, at twenty pence sterling.
 5. (en)UW Office of Regional Affairs.
 6. (en)UCLA Office of Research Administration.
 7. (en)FDA's Office of Regulatory Affairs.
 8. (en)Office of Regulatory Affairs; Branch of FDA which is responsible for district offices and therefore also controls the inspections of manufacturers.
 9. (en)Parameter file.
 10. (en)An ORA is an assessment of a customer system provided by Oracle Consulting.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

beklem çıkaran işlevbeklem dizeyibeklembeklemebekleme durumubekleme hakkıbekleme hamlesibekleme işsizliğibekleme listesibekleme mecburiyetibeklebekle de görbekle ve görbekle yarin köşesinibeklbeklanoranoran bilgisioran birimioran değiştiroran dışıoraorachoracheoracıkoracıkta
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın