beklem dizeyi ne demek?

  1. Dizeç ve dikeçleri (…) değişkenlerine ilişkin çarpım beklemlerinden oluşan dizey. Beklemler, değişken ortalamaları çevresinde alınmışsa dizey, ortakdeğişke ya da yayılma dizeyi adını alır. ay. bk. ortakdeğişke dizeyi.
  2. (en)Moment matrix.

beklem çıkaran işlev

  1. (olasılık kuramı) Herhangi X olasılıksal değişkeni için, t bir gerçek değişken olmak üzere, (…) biçiminde tanımlanan işlev. X, olasılık yoğunluk işlevi f(x) olan sürekli olasılıksal değişken ise, (…) olasılık işlevi (…) olan kesikli olasılıksal değişken ise, (…) olur.
  2. (en)Moment generating function.

beklem oranı

  1. Pay ve paydası beklemler ya da beklemlerin yalın işlevleri olan oran. Bazı durumlarda sıklık dağılımının özelliklerini belirten bir ölçüdür. Örneğin, (…)
  2. (en)Moment ratio.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

beklem çıkaran işlevbeklem oranıbeklembeklemebekleme durumubekleme hakkıbekleme hamlesibekleme işsizliğibekleme listesibekleme mecburiyetibeklebekle de görbekle ve görbekle yarin köşesinibeklbeklandizeydizey dikecidizey diksırasıdizey izidizedize dizinidize düzenledize gelmekdize getirmekdizdiz ağırşağıdiz altı ile durdurmadiz ardı atardamarıdiz ardı çentiği
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın