bakteriyel bombaj ne demek?

  1. Kutu konserve ürünlerde, hatalı işlemlere bağlı olarak daha çok zorunlu anaerob basillerin oluşturduğu gaz nedeniyle oluşan şişme.
  2. (en)Bacterial bulge, bacterial swelling.

Bakteriyel böbrek hastalığı

  1. Birçok balıkta, Renibacterium salmoninarum'un neden olduğu, solungaçlarda solgunluk, ekzoftalmus, karında şişkinlik, deride kabarcıklar, vücut yüzeyinde ülserler, lezyonlar ve anüs civarında hemorajilerle karakterize, bulaşıcı, kronik bakteriyel bir enfeksiyon.
  2. (en)Bacterial kidney disease.

bakteriyel endokardit

  1. (en)Bacterial endocarditis.

bombaj

  1. Kutu konserve ürünlerde fiziki hatalara, kimyasal reaksiyonlara ve mikroorganizmalara bağlı olarak iç basıncın artmasıyla oluşan şişme olayı.
  2. Konserve içeriğinin iç basıncı nedeniyle konserve kutularında, bakteriyel, kimyasal ve fiziksel yollarla meydana gelen şişme ve kabarmalar, ürünün ambalajının şişmesi.
  3. (en)Swell, bulge.
  4. (en)Bombe.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

Bakteriyel böbrek hastalığıbakteriyel endokarditbakteriyel endokarditisbakteriyel enzimbakteriyel fermantasyonbakteriyelbakteriyel florabakteriyel identifikasyonbakteriyel interferansbakteriyel kontaminasyonbakteriyalbakteribakteri ailesibakteri bacteriabakteri bilgisibakteri bilimibombajbombabomba atan kimsebomba atarbomba atmabomba battaniyesibombbomb attackbomb baybomb calorimeterbomb disposalbombom atmakbom direğiboma
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın