bıyıklı balık ne demek?

 1. Sazangillerden, büyüklerinin boyu 2 m'yi bulan, eti sevilen bir balık (Barbus fluviatilis).
 2. Kemikli balıklar (Teleostei) takımının, sazangiller (Cyprinidae) familyasından, 60 cm kadar uzunlukta, diğer türlerden bıyıkları olmasıyla ayrılan, Avrupa ve Türkiye tatlı sularında yaşayan bir tür.
 3. (en)Barbel.
 4. (fr)Barbeau commun
 5. (la)Barbus barbus

bıyıklı baştankara

 1. Kuşlar (Aves) sınıfının, ötücü kuşlar (Passeriformes) takımının,bıyıklı baştankaragiller (Timalidae) familyasından, 16 cm kadar uzunlukta, karnı ak, sırtı tarçın rengi olan, Avrupa ve Asya'da sazlıklarda yaşayan, Türkiye'nin Batı, Güneybatı, Orta ve Doğu Anadolu bölgelerinde yaşayan yerli bir tür.
 2. (en)Bearded tit.
 3. (fr)Mésangers à moustaches
 4. (la)Panurus biarmicus

bıyıklı baştankaragiller

 1. Kuşlar (Aves) sınıfının, ötücü kuşlar (Passeriformes) takımından, bıyıklı baştankara (Panurus biarmicus) türü iyi bilinen bir familya.

balık

 1. Omurgalılardan, suda yaşayan, solungaçla nefes alan ve yumurtadan üreyen hayvanların genel adı.
 2. Zodyak üzerinde Kova ile Koç arasında yer alan burcun adı.
 3. Omurgalı hayvanlardan, sularda yaşayan, yüzgeçleriyle hareket eden, kemikli veya kıkırdaklı olan, soğukkanlı, suda erimiş oksijeni solungaçlarıyla soluyan, genellikle yüzme keseleri bulunan, ayrı eşeyli, yumurtayla çoğalan, çoğunlukla pullu, mekik biçiminde yüzmeye elverişli vücutları olan canlılar.
 4. (en)Fish.
 5. (en)Finny.
 6. (en)Piscine.
 7. (en)Ichthyo-.
 8. (en)Curry.
 9. (en)Hack.
 10. (en)Pate.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

bıyıklı baştankarabıyıklı baştankaragillerbıyıklı ardıç kuşubıyıklı kamışçınbıyıklı mezgitbıyıklıbıyıklı ötleğenbıyıklı yarasabıyıklıağalarbıyıklıbalıkbıyıklanmabıyıklanmakbıyıkları ele almakbıyıkları terlemekbıyıkbıyık altından gülmekbıyık bırakmakbıyık burmakbıyık bükmekbalıkbalık adambalık ağa girdikten sonra aklı başına gelirbalık ağıbalık ağı atmabalık anatomisibalık artığıbalık asalağıbalık avıbalık avlama gücübalıbalı olan bal yemez mibalı parmağı uzun yemez, kısmetlisi yerbalıbaşbalığa ait
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın