avan proje ne demek?

 1. Ön proje, ilk tasarım.
 2. (en)First draft.
 3. (en)Preliminary project / design.

avan

 1. (C.: Uven) Her şeyin orta yaşlısı.
 2. Yardımcılar. Etbalar. (Osmanlıca'da yazılışı: a'van)

avanak

 1. Kolaylıkla kandırılabilen veya aldatılabilen, aptal, bön.
 2. (en)Simpleton.
 3. (en)Gullible.
 4. (en)Clot.
 5. (en)Cluck.
 6. (en)Nincompoop.
 7. (en)Ninny.
 8. (en)Rube.
 9. (en)Gull.
 10. (en)Boob.

proje

 1. Tasarlanmış şey, tasarı
 2. Değişik alanlarda önceden plan ve programa alınmış, maliyeti hesaplanmış, kurum ve kuruluşların yönetim organları tarafından onaylanmış, kısa ve uzun vadeye bağlanarak özel kurum veya devlet adına gerçekleştirilmesi kabul edilmiş bilimsel çalışma tasarısı.
 3. Mal sahibinin isteğine göre yapılacak bir yapıyı, belli bir programa göre inşa edilecek bir yapı bütününü, bir makine veya bir kuruluşu plan durumunda gösteren çizim.
 4. Bk. tasarım
 5. Fr. Tasarlanan ilk şekil. Tasarı. Mütehayyel.
 6. Yapılacak tesislerin yerini, niteliklerini, mali yönünü, mimari çizim ve inşaat hesaplarını, keşif ve metraj cetvellerini, üretim planını, kamu kurum ve kuruluşlarından alınmış belgelerle kurulacak işletmeye ait her türlü belge ve bilgilerin bütünü.
 7. Bk. tasarı
 8. (en)Plan.
 9. (en)Design.
 10. (en)Projection.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

avanavanakavanak kimseavanakçaavanaklıkavanaklık etmekavaneavangardavangard sanatavangartavaava başlamaava başlamakava çıkava çıkmakprojeproje bürosuproje incelemesiproje kredisiproje merkezli programlamaproje metoduproje paftasıproje sahibiproje sihirbazıproje yapmakpropro and conpro big hookpro boiled wheatpro cancer
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın