apod larva ne demek?

 1. Başı oldukça küçük, göğüs ve karnı belirgin olarak ayrılmamış, göğüs ve karın bölütlerinde ayağı bulunmayan, bundan dolayı hareketleri sınırlı, gözleri olmadığından kapalı yerlerde yaşayan larva, kurtçuk, maggot larva. Genellikle Hymenoptera, Diptera ve kimi Colleptera'larda görülür.
 2. (en)Apod larva.

apod balıklar

 1. Karın yüzgeci bulunmayan balıklar.
 2. (en)Apode fishes.

apod

 1. Apod, bacakları olmayan, yüzgeçleri olmayan

larva

 1. Kurtçuk.
 2. Tırtıl, kurtçuk.
 3. Ergin karakterlerini kazanmadan önceki genç hayvan.
 4. Tüm başkalaşım gösteren böceklerde yumurtadan çıkan ve pupa evresine girmemiş olan kanatsız, genel olarak kurt biçimindeki evre. Tırtıl, kurtçuk.
 5. Birçok zoolojik grupta görülen ilk gelişim evresi.
 6. Tam başkalaşım gösteren böceklerde yumurtadan çıkan ve pupa evresine girmemiş kanatsız, genel olarak kurt biçimindeki evre.
 7. Böceklerin, solucanların ve öteki metamorfoza sahip türlerin yaşam sikluslarında yumurtadan sonraki solucan veya kurt benzeri evre.
 8. Helmint ve eklem bacaklıların fertil olmayan gelişim evresi, kurtçuk.
 9. Meydana geldiğinde ebeveynine benzemeyen canlı.
 10. (en)The stage between egg and larva in the lifecycle of insects that undergo complete metamorphoses, such as caddis and midges.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

apod balıklarapodapodaapodalapode fishesapodemapodemus mystacinusapoderusapodesapodiapo Aapo A IIIapo bapo B 100apo B 48larvalarva doğurmalarva dönemilarva göçülarva ile ilgililarva migrans eksternalarva migrans externalarva migrans internalarva öldürücülarvacealarlar gibbonlaralarariumlarayb
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın