apod balıklar ne demek?

  1. Karın yüzgeci bulunmayan balıklar.
  2. (en)Apode fishes.

apod

  1. Apod, bacakları olmayan, yüzgeçleri olmayan

apod larva

  1. Başı oldukça küçük, göğüs ve karnı belirgin olarak ayrılmamış, göğüs ve karın bölütlerinde ayağı bulunmayan, bundan dolayı hareketleri sınırlı, gözleri olmadığından kapalı yerlerde yaşayan larva, kurtçuk, maggot larva. Genellikle Hymenoptera, Diptera ve kimi Colleptera'larda görülür.
  2. (en)Apod larva.

balıklar

  1. Omurgalı hayvanlardan, deniz ve tatlı sularda yaşayan, yüzgeçleri ile hareket eden kemikli ya da kıkırdaklı olan, soğukkanlı, suda erimiş oksijeni solungaçları ile soluyan, genellikle yüzme keseleri bulunan, ayrı eşeyli, yumurtlayan, çoğunlukla pullu, mekik biçiminde, yüzmeye elverişli vücutları olan, bazı sınıflandırmalara göre üst sınıf, bazılarına göre ise bir sınıf.
  2. (en)Fishes.
  3. (fr)Poissons
  4. (la)Pisces, piscis: balık

Türetilmiş Kelimeler (bis)

apodapod larvaapodaapodalapode fishesapodemapodemus mystacinusapoderusapodesapodiapo Aapo A IIIapo bapo B 100apo B 48balıklarbalıklara aitbalıklara yem olmakbalıkları canlı saklama havuzubalıkların çıban hastalığıbalıkların çıban hastalığı asalağıbalıkların delibaş asalağıbalıkların delibaş hastalığıbalıkların helmint enfeksiyonlarıbalıklağıbalıklamabalıklama atlamabalıklama atlamakbalıklama dalışbalıkbalık adambalık ağa girdikten sonra aklı başına gelirbalık ağıbalık ağı atma
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın