alcohol determination ne demek?

 1. Alkol tayini

alkol

 1. Bira, şarap vb. sıvıların veya pancar, patates nişastasının şekere dönüştürülmesi sonucu ortaya çıkan glikoz çözeltilerin mayalaşmış özlerinin damıtılmasıyla elde edilen, kokulu, uçucu, yanıcı, renksiz sıvı, C2H5OH, ispirto, etanol, etil alkol.
 2. Her türlü alkollü içki
 3. Doymuş karbon atomuna bağlı hidroksil grubu içeren bileşikler.
 4. Yapısında primer alkol özelliğinde, renksiz, uçucu ve tutuşabilir bir alkiloksit bulunan, CH3 - CH2 - OH formülüyle gösterilen damıtılmış sıvı.
 5. Fr. Mayalanmış içkilerin damıtılmasıyla elde edilen sıvı madde. Sarhoş edici etkisi vardır. Alkollü içkiler hem beden sağlığına, hem de ruh sağlığına zararlıdır. Dinimizde her türlü alkollü içkinin azı da çoğu da haramdır.
 6. Hidroksil gruplarına sahip hidrokarbon yapısında organik bileşik grubu.
 7. (en)Alcoholic.
 8. (en)Aqua vitae.
 9. (en)Fortifier.
 10. (en)Spirits.

alcohol

 1. Alkol
 2. İçki
 3. İspirto

alcohol abuse

 1. Alkol bağımlılığı
 2. Mecburi alkol alışkanlığı
 3. Alkol suiistimali

determination

 1. Bkz. determinasyon
 2. Tespit, belirleme
 3. Saptama, saplantı
 4. Azim, sebat, metanet, inat, kararlı oluş
 5. Hüküm, tespit, tayin, karar
 6. Niyet, kasıt
 7. Sınırlama, tahdit.
 8. Belirtme, kararlılık

Türetilmiş Kelimeler (bis)

alcoholalcohol abusealcohol addictalcohol addictionalcohol bathalcohol curealcohol dehydrogenasealcohol dementiaalcohol denaturatedalcohol dependentalcoaalcockalcocks canalalcogelalcalca tordaalcahestalcaidealcaldedeterminationdetermination of a courtdetermination of an orbitdetermination of costdetermination of extensiondetermination of heirshipdetermination of intensiondetermination of massdetermination of punishmentdetermination of sugardeterminatifdeterminatedeterminate faultdeterminate obligationdeterminateddeterminatedness
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın