alcohol addict ne demek?

 1. Alkol bağımlısı, alkolik

alkol

 1. Bira, şarap vb. sıvıların veya pancar, patates nişastasının şekere dönüştürülmesi sonucu ortaya çıkan glikoz çözeltilerin mayalaşmış özlerinin damıtılmasıyla elde edilen, kokulu, uçucu, yanıcı, renksiz sıvı, C2H5OH, ispirto, etanol, etil alkol.
 2. Her türlü alkollü içki
 3. Doymuş karbon atomuna bağlı hidroksil grubu içeren bileşikler.
 4. Yapısında primer alkol özelliğinde, renksiz, uçucu ve tutuşabilir bir alkiloksit bulunan, CH3 - CH2 - OH formülüyle gösterilen damıtılmış sıvı.
 5. Fr. Mayalanmış içkilerin damıtılmasıyla elde edilen sıvı madde. Sarhoş edici etkisi vardır. Alkollü içkiler hem beden sağlığına, hem de ruh sağlığına zararlıdır. Dinimizde her türlü alkollü içkinin azı da çoğu da haramdır.
 6. Hidroksil gruplarına sahip hidrokarbon yapısında organik bileşik grubu.
 7. (en)Alcoholic.
 8. (en)Aqua vitae.
 9. (en)Fortifier.
 10. (en)Spirits.

alcohol addiction

 1. Alkol alışkanlığı

alcohol abuse

 1. Alkol bağımlılığı
 2. Mecburi alkol alışkanlığı
 3. Alkol suiistimali

addict

 1. Bağımlısı olmak
 2. Tiryaki olmak
 3. Alkol ya da uyuşturucu madde müptelası
 4. Alıştırmak
 5. Alışmak
 6. Tiryaki, müptelâ kimse, bir şeye düşkün kimse.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

alcohol addictionalcohol abusealcohol bathalcohol curealcohol dehydrogenasealcoholalcohol dementiaalcohol denaturatedalcohol dependentalcohol determinationalcoaalcockalcocks canalalcogelalcalca tordaalcahestalcaidealcaldeaddictaddict oneselfaddictedaddicted toaddicted to drugsaddicted to nicotineaddictionaddiction freeaddiction to gamblingaddictiveaddibleaddadd a fileadd a file typeadd a filteradd a folder
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın