alaca baykuş ne demek?

 1. Baykuşlar (Strigiformes) takımının, baykuşgiller (Strigidae) familyasından, yurdumuzun her tarafında bütün yıl boyunca görülen, genellikle aydınlık ormanlarda, parklarda ve bahçelerde yaşayan, ağaç kovuklarında kuluçkaya yatan, küçük memeli hayvanlar, kuşlar, böcekler, yengeç ve salyangozlar gibi hayvanlarla beslenen yerli bir tür.
 2. (en)Tawny owl.
 3. (fr)Chouette hulotte
 4. (la)Strix aluco

alaca bayrak

 1. Tar:Ondördüncü Yeniçeri Bölüğüne verilen ad.

alaca balıkçıl

 1. Kuşlar (Aves) sınıfının, leyleksiler (Ciconiiformes) takımının, balıkçılgiller (Ardeidae) familyasından, 50 cm kadar uzunlukta, kül rengi, ak, kara karışık renkli, Güney Avrupa, Afrika, Güney Asya ve Madagaskar'da bataklık, göl ve nehir kenarlarında yaşayan, ağaçlar üzerinde yuva yapan bir tür. Toparak.
 2. (en)Squacco heron.
 3. (fr)Acrabier chevelu
 4. (la)Ardeola ralloides

baykuş

 1. Başında, kulak yerinde iki sorgucu bulunan, yırtıcı gece kuşlarının genel adı.
 2. (en)Night owl.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

alaca bayrakalaca balıkçılalaca balikçil kusualaca bulacaalaca ağaçkakanalaca akikalaca aşalaca atalacaalaca donlaralaala alaala ala ala alaya kalkmakala alış almaala günbaykuşbaykuş gibibaykuş gözlübaykuş ötüşübaykuş papağanıbaykuş sesibaykuş sineğibaykuş zoolbaykuşgillerbaykuşgiller familyasıbaykulbaykurtbaykusbaykabaykalBaykal çamur ördeğibaykal fokubaykam
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın