alışkanlık sonucu ne demek?

  1. (en)The force of habit.

alışkanlık sıfatı

  1. Adlardan +Cl, fiillerden -GAn ekleri ile kurularak bir kimsenin bir şeye alışkanlığını veya bir niteliğin kendisinde sürekli olarak bulunduğunu gösteren sıfatlar: akşamcı, nişancı, dedikoducu, inatçı, dalgacı, doğrucu, yalancı, uykucu; alıngan, çekingen, somurtkan, doğurgan, girişken vb.

alışkanlık çöküntüsü

  1. Erken bunamalılarda rastlanan ve kişinin düzgülü yaşayışının belirtileri olan, temizlik, büyük ve küçük aptestin tutulması, görgü kuralları gibi alışkanlıkların yerini daha düşük düzeyde alışkanlıklarla hayvanca davranışların alması.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

alışkanlık sıfatıalışkanlık çöküntüsüalışkanlık edinmealışkanlık edinmekalışkanlık fiillerialışkanlık haline getirmekalışkanlıkalışkanlık haline getirmişalışkanlık nedeniylealışkanlık olarakalışkanlığı olmakalışkanlığına saplanmakalışkanlığını bırakamayan kimsealışkansonucu belirlemeksonucu belirleyen karşılaşmasonucu belirleyen oysonucu etkilemeksonucu fotofiniş ile belirlemesonucu göstersonucu hile ile ayarlayan kimsesonucu izleme bölümüsonucu kuşkulusonucu olansonuca ulaşmaksonuca ulaşmayan tartışmasonuca ulaştırmaksonuca vardırmaksonuca varmak
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın