abc devletleri ne demek?

 1. (en)ABC powers.

abc

 1. (en)Alphabet; fundamentals, basics.
 2. Alfabe, abc, temel kurallar, ilkeler

abc

 1. (en)Alphabet; fundamentals, basics.
 2. Alfabe, abc, temel kurallar, ilkeler

abc analizi abc analysis

 1. ürün gruplarını bir kârlılık ölçüsüne göre sıralayan ve gruplayan bir analizdir. hangi ürünlerin devamlı stoklarda bulundurulması, hangi ürünlerin stoklarının tükenmesine zaman zaman izin verilmesi ve hangi ürünlerin stoklardan çıkarılması gerektiğini belirlemek amacıyla kullanılır.

devlet

 1. Toprak bütünlüğüne bağlı olarak siyasal bakımdan örgütlenmiş millet veya milletler topluluğunun oluşturduğu tüzel varlık.
 2. Devletin yönetim organları
 3. Büyüklük, mevki.
 4. Mutluluk.
 5. Talih.
 6. Sınırları belirli bir yurt ve türe düzeni içinde, ülküdeş insanların topluca ve kamu yararını sağlamak amacıyle örgütlenerek kurdukları ve benzeri topluluklarca bağımsız ve siyasal kişiliği tanınmış birlik.
 7. Bir hükumet dairesinde teşkilatlandırılmış olan siyasi topluluk.
 8. Toprak bütünlüğü ve siyasal örgütü olan bir ulusun oluşturduğu hukuksal varlık.
 9. Büyük aşama, orun, mevki.
 10. Büyük mutluluk.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

abcabc analizi abc analysisabc bookabc of chemistryabc powersabc warfareabc weaponsabcameabcoulombabcsabab türkiye gümrük işbirliği komitesiab agendoab ajanslarıab categorydevletleri birleştirmekdevletler arasıdevletler birliğidevletler kanunudevletler özel hukukudevletlerarasıdevletledevletdevlet adama ayağıyla gelmezdevlet adamıdevlet adamına yakışmayandevlet adına yapılan taahhüt
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın