aşamalı yemleme ne demek?

 1. Hayvanların yaşı ve verimine göre veya yılın mevsimine, sıcaklık ve iklim değişikliklerine göre yemleme programını ayarlama.
 2. Ekonomik durum veya sağlanabilir nedenlerle farklı kaynakların kullanımına olanak veren yemleme programı, dönem yemlemesi.
 3. (en)Phase feeding.

aşamalı yarışlar

 1. Dönemeçte başlayıp düzlükte biten, her koşucunun kendi koşağında yarıştığı koşular (200 m.-800 m.) ile bayrak koşularını kapsayan yarışlar.
 2. (en)Races started in echelon.
 3. (al)Lauf auf Rundbahnen
 4. (fr)Courses à départ échelonné

aşamalı denetici

 1. İki ya da daha çok aşaması olan denetim aygıtı.

yemleme

 1. Yemlemek işi.
 2. Tuzağa veya oltaya takılan yem.
 3. Bir kimseyi elde edecek, kandıracak biçimde davranma
 4. Ağızotu.
 5. İnternet kullanıcıların şifreler, kullanıcı adları gibi kişisel tanımlama bilgilerini ve finansal hesap erişim bilgilerini soysal mühendislik ve teknik hileler kullanılarak elde etmeyi hedefleyen saldırılar.
 6. (en)Priming.
 7. (en)Bait.
 8. (en)Feeding.
 9. (en)Baiting.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

aşamalı yarışlaraşamalı deneticiaşamalı görüntüaşamalı olarak azalmakaşamalı olarak azaltmakaşamalı olarak durdurmakaşamalıaşamalı olarak kullanmaya başlamakaşamalı olarak yapmakaşamalı sistemaşamalar kuramıaşamaaşama aşamaaşama düşürümüaşama kaydetmekaşama sırasıyemlemeyemleme araştırmasıyemleme barutuyemleme denemesiyemleme düzeyiyemleme kat sayısıyemleme standartlarıyemleme yöntemiyemlemekyemyem aramayem atmakyem ayarında maddeyem balığı
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın