üstün beslenme ne demek?

 1. (karşılık: hipertrofi), (Yun. hyper = üstünde, Yun.trophe = besin) Besin çokluğu yüzünden göze hacmındaki artış dolayısiyle olan büyüme fazlalığı.
 2. (en)Hypertrophy.
 3. (al)Hypertrophie
 4. (fr)Hypertrophie
 5. (la)Hyper, trophe

üstün beslenen

 1. (karşılık: hipertrof), (Yun. hyper = üstünde, Yun.trophe = besin) Çok besin alan.
 2. (en)Hypertroph.
 3. (al)Hypertroph
 4. (fr)Hypertrophe
 5. (la)Hyper, trophe

üstün beceri

 1. (en)Superior skill

beslenme

 1. Beslenmek işi.
 2. Vücut için gerekli besin maddelerinin alımı.
 3. Besin maddesinin canlı tarafından yutulması, sindirilmesi, damarlarla kullanılacakları yerlere taşınması ve sonunda organizma tarafından kullanılacak hâle getirilmesi. Alimentasyon, nütrisyon.
 4. Canlıların gelişmeleri ve yaşamlarını sürdürebilmeleri için gerekli olan besin maddelerini dışardan sağlamaları ve kullanmaları faaliyeti.
 5. Besin maddelerinin canlı organizmaya alınmasıyla atık maddelerin vücuttan atılmasına kadar geçen süre içinde uğradığı, mekanik, fiziksel, kimyasal ve fizikokimyasal olayların bütünü, alimentasyon.
 6. (en)Alimentary.
 7. (en)Nutritive.
 8. (en)Nutrition.
 9. (en)Alimentation.
 10. (en)Nourishment.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

üstün beslenenüstün beceriüstün başarıüstün bulmaküstünüstün açıklıklı merceküstün akışkanlıküstün anlaküstün çocuküstün dişiüstü açık arabaüstü açık kapıüstü açık talikaüstü açık yük arabasıüstü açılabilen arababeslenmebeslenme alışkanlığıbeslenme basamağıbeslenme bilimibeslenme bozukluğubeslenme bozukluğu sonucu bozuklukbeslenme bölgesibeslenme çantasıBeslenme Destek beslenme düzenibeslenenbeslengibeslenibeslenilmebeslenilmek
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın