beslenme alışkanlığı ne demek?

 1. Bir yemin hayvanlara verilme süresi arttıkça, yem tüketimi ve işkembedeki mikroorganizmaların popülasyonundaki değişmeler gibi nedenlerle sindirim ve yemden yararlanma oranının artması.
 2. (en)Feeding habit.

beslenme

 1. Beslenmek işi.
 2. Vücut için gerekli besin maddelerinin alımı.
 3. Besin maddesinin canlı tarafından yutulması, sindirilmesi, damarlarla kullanılacakları yerlere taşınması ve sonunda organizma tarafından kullanılacak hâle getirilmesi. Alimentasyon, nütrisyon.
 4. Canlıların gelişmeleri ve yaşamlarını sürdürebilmeleri için gerekli olan besin maddelerini dışardan sağlamaları ve kullanmaları faaliyeti.
 5. Besin maddelerinin canlı organizmaya alınmasıyla atık maddelerin vücuttan atılmasına kadar geçen süre içinde uğradığı, mekanik, fiziksel, kimyasal ve fizikokimyasal olayların bütünü, alimentasyon.
 6. (en)Alimentary.
 7. (en)Nutritive.
 8. (en)Nutrition.
 9. (en)Alimentation.
 10. (en)Nourishment.

beslenme basamağı

 1. (en)Trophic level

Türetilmiş Kelimeler (bis)

beslenmebeslenme basamağıbeslenme bilimibeslenme bozukluğubeslenme bozukluğu sonucu bozuklukbeslenme bölgesibeslenme çantasıBeslenme Destek beslenme düzenibeslenme eğitimcisibeslenenbeslengibeslenibeslenilmebeslenilmekalışkanlığı olmakalışkanlığına saplanmakalışkanlığını bırakamayan kimsealışkanlıkalışkanlık çöküntüsü
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın