çocuğa dönük eğitim ne demek?

 1. Çocuğun özellikle kitaplardan ve kuramsal derslerden bilgi edinerek yetişmesi yerine, gerçek ve kişisel yaşantılar kazanmasını öngören, bunun için de okul çalışmalarında öğrencinin kendi kendini yönetmesine, işbirliğine, kişisel girişim ve yaratıcılığa, liderliğe, program ve planlarda esnekliğe ağırlık veren eğitim.
 2. (en)Child-centered education.

çocuğa dönük okul

 1. Çocukların gerekseme, amaç ve ilgilerini göz önünde tutarak örgütlenmiş olan okul.
 2. (en)Child-centered school.

çocuğa dönük program

 1. Öğretim etkinliklerinin çocukların ilgi ve amaçlarına göre belirlenmesini; bu etkinlikleri, öğretmen ile öğrencilerin birlikte çalışarak seçmesini ve planlamasını; öğretim yöntemleri arasında en çok sorun çözme yönteminden yararlanılmasını öngören bir öğretim programı.
 2. (en)Child-centered curriculum.

dönük

 1. Dönmüş, çevrilmiş (kimse)
 2. Yönelmiş.
 3. (en)Turned.
 4. (en)Facing.
 5. (en)Directed.

eğitim

 1. Belli bir bilim dalı veya sanat kolunda yetiştirme, geliştirme ve eğitme işi
 2. Çocukların ve gençlerin toplum yaşayışında yerlerini almaları için gerekli bilgi, beceri ve anlayışları elde etmelerine, kişiliklerini geliştirmelerine yardım etme, terbiye
 3. Bilimi.
 4. Eğitim bilimi.
 5. İlkellerde çocukların ilerde yapacakları işleri, görevleri, davranış biçimleriyle ilgili olarak onların erginlik çağına girinceye dek aileleri, akrabaları ve toplumun yaşlı üyelerince geleneklere uygun biçimde eğitilmeleri, yetiştirilmeleri.
 6. (en)Education.
 7. (en)Training.
 8. (en)Instructional.
 9. (en)Instruction.
 10. (en)Schooling.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

çocuğa dönük okulçocuğa dönük programçocuğa bakarak aile yanında kalan kızçocuğa bakarak aile yanında kalmakçocuğa bakmakçocuğa iş buyuran, ardınca kendi giderçocuğa iş, ardına sen düşçocuğa kendi çocukları gibi bakan aileçocuğa yönelik sapıklıkdönükdönüklükdönüdönü atlamadönü denetçisidönü dizge geçişidönü nicem sayısıdönbabadöndercekdöndüdöndüreçdöndürendöbürdekdöd üz zeytundöderlein basilidögerdöğen
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın