yolculuk rehberi ne demek?

 1. (en)Baedeker.

yolculuk çantası

 1. (en)Gripsack.

yolculuk dağıtımı

 1. Belli bir başlangıç bölgesinden kaynaklanan her yolculuğun, harita üzerinde, her olası bitiş bölgesine varışını belirleyen araştırma yöntemi.

rehber

 1. Kılavuz.
 2. Birinin doğruyu bulmasına yardımcı olan, yol gösteren kimse veya şey, delil
 3. Kılavuz
 4. Bk. kılavuz kitap
 5. Bk. kılavuz
 6. Yol gösterici, kılavuz.
 7. yol gösteren, kılavuz
 8. Yol gösteren, kılavuz. (Bak: Mürşid)(...Hem Rabb-ül-Alemin, meyve-i alem olan insana alemi içine alacak bir vüs'at-ı istidat verdiğinden ve bir ubudiyet-i külliyeye müheyya ettiğinden ve hissiyatça kesrete ve dünyaya mübtela olduğundan; bir rehber vasıtasiyle yüzlerini kesretten vahdete, faniden bakiye çevirmek istemesine mukabil; en azami bir derecede, en eblağ bir surette, Kur'an vasıtasiyle en ahsen bir tarzda rehberlik eden ve risaletin vazifesini en ekmel bir tarzda ifa eden yine bilbedahe O Zattır... S.)
 9. (en)Directory.
 10. (en)Handbook.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

yolculuk çantasıyolculuk dağıtımıyolculuk edenyolculuk etyolculuk etmekyolculukyolculuk tutkusuyolculuk ücretiyolculuk yaratımıyolculuk yiyecekleriyolculuğa çıkmakyolculuğa hazıryolcuları gemiden kıyıya taşıyan kayıkyolcuyolcu adediyolcu almakyolcu arabasıyolcu bölümürehberrehber eşliğinderehber fenerirehber fişrehber kasetrehbelerehbrehbaniyetrehbaniyyetrehreharehabrehaberehabilitasyon
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın