yeşil bonelya ne demek?

 1. Kıllı ayaklılar (Chaetopoda) sınıfının, ekiuroyidler (Echiuroidea) takımından, dişileri 5 cm kadar boyda ve yumurta biçiminde, 10 cm kadar uzunlukta ucu çatallı bir hortumu bulunan, erkekleri çok küçük, hortumu, ağzı, anüsü bulunmayan, yumurtadan çıkan lârvaları dişiye rastlarsa dişinin hortumu üzerine yerleşerek gelişen ve erkek olan, bir dişiye rastlamadıkları zaman dibe çökerek dişileri meydana getiren, Atlantik Okyanusu'nda ve Akdeniz'de yaşayan bir halkalı solucan türü.
 2. (en)Bonelia.
 3. (fr)Bonellie
 4. (la)Bonelia viridis
 5. (la)Bonelia

yeşil barbus

 1. Doğal olarak Güney Çin ve Honk Kong'da yaşayan, boyları 10 cm olabilen, çok güzel renkli akvaryum balığı, yeşil tekir, pirinç renkli barbus, pirinç renkli tekir.
 2. (la)Barbus semifasciolatus

yeşil baş ördek

 1. Kuşlar (Aves) sınıfının, kazlar (Anseriformes) takımının, ördekgiller (Anatidae) familyasından, 52 cm kadar uzunlukta, mavi, beyaz, kara, kahverengi karışık tüylü, erkekleri yeşil başlı, yurdumuzun her tarafında, Palearktik bölge ve Kuzey Amerika'da sazlı, durgun sularda yaşayan yerli bir kuş türü. Yaban ördeği.
 2. (en)Mallard, wild duck.
 3. (fr)Canard sauvage
 4. (la)Anas platyrhynchos

bonelya

 1. Echiuroidae takımından bir solucan cinsi.
 2. (en)Green bonellia.
 3. (la)Bonellia viridis.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

yeşil barbusyeşil baş ördekyeşil bezleryeşil biberyeşil ağaç yılanıyeşil ağaçkakanyeşil alanyeşil alan yatırımıyeşil arı kuşuyeşilyeşil ayaklı su tavuğuyeşil ayaklı sutavuğuyeşbyeşerişyeşermeyeşermekyeşermemekbonelyabonelazybonelessboneliboneliabonelikebonebone aboutbone abscessbone achebone agebon appetitbon appetitebon motbon otubon ton
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın