yavru balina ne demek?

 1. (en)Whale calf.

whale

 1. Sert davranmak, dövmek, pataklamak
 2. Dili dövmek. Kuvvetli bir şekilde vurmak. "out" ile kuvvetli bir şekilde vurarak çıkarmak.
 3. Yüksek bahis oynayan kumarcı
 4. Balina
 5. Balina avlamak.
 6. Kamçılamak.

yavru balık

 1. Larva devresini tamamlamış, ana babaya benzer karakterleri kazanmış ve balıkçık büyüklüğüne kadar olan balık.
 2. (en)Fry.

yavru atma

 1. Gebelik süresi tamamlanmadan, tam canlılık kazanmamış ve dış ortamda yaşama şansı bulunmayan dölütün ölü veya canlı olarak döl yatağı dışına çıkarılması, abortus, aborsiyon, abort, abortus immaturus, düşük, sıkıt.
 2. (en)Abortion.
 3. (la)Abortus

balina

 1. Balinalardan, yaklaşık olarak uzunluğu 20 m, ağırlığı 200 ton olan memeli hayvan, kadırga balığı, falyanos (Balaena mistycetus).
 2. Giysilerin dik ve düzgün durması için bazı yerlerine özellikle yakalarına konulan sert, esnek, yassı, dar, uzun çubuk
 3. Bir takımyıldızın adı.
 4. Balinalar (Cetacea) takımının, gerçekbalinagiller (Balaenidae) familyasından, 20 m kadar uzunlukta, 200 ton ağırlığında, üst çenenin kenarlarında 5 m kadar uzunluktabalina çubukları dizili bir memeli türü.
 5. Denizde yaşıyan ve yaklaşık olarak 20 ila 35 metre kadar uzunlukta olan memeli hayvan.
 6. Balinalar takımının gerçek balinagiller (Balaenidae) familyasından 20 m kadar uzunlukta ve 200 ton ağırlığında olabilen, üst çenenin kenarlarında 5 m kadar uzunlukta balina çubukları dizili bir deniz memelisi türü.
 7. (en)Whalebone.
 8. (en)Whale.
 9. (en)Greenland right whale.
 10. (fr)Baleine boréale

Türetilmiş Kelimeler (bis)

yavru balıkyavru atmayavru atmakyavru domuzyavru geyiğin boynuzuyavruyavru geyik boynuzuyavru hayvan derisiyavru horozyavru kapıyavayavanyavan çorbayavan içkiyavan sözbalinabalina avcılığıbalina avcısıbalina avı gemisibalina avı tüfeğibalina avında kullanılanbalina avina gitbalina avlamabalina avlama gemisibalina avlama teknesibalinbaliBali kedisibalibaşbalibeybalibuntal
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın