yıldız anasonu ne demek?

 1. Manolyagillerden, Japonya'da yetişen, meyveleri zehirli bir ağaççık (İllicium anisatum).

yıldız ağ

 1. (en)Star network.

yıldız akmak

 1. Yıldız gökyüzünde hızla yer değiştirmek.

anason

 1. Maydanozgillerden, kokulu tohumu hamur işlerinde ve rakı yapımında kullanılan, yurdumuzda ekimi yapılan bitki (Pimpinella anisum)
 2. Maydanozgiller (Umbelliferae) familyasından, 50-60 cm kadar boyda, tohumlarında bulunan eterik yağ nedeniyle koku veren, Ege Bölgesi'nde kültürü yapılan, rakı yapımında koku verici ve tatlandırıcı olarak kullanılan otsu bir bitki. Ezeltere.
 3. Maydanozgiller familyasından 50-60 cm uzunluğunda gövde dik, silindir biçiminde, içi boş, çok dallı, meyvelerinde nişasta, müsilaj, sabit ve uçucu yağ bulunan, hazmı kolaylaştıran, iştah açıcı, mide ve bağırsak gazlarını söktüren, yemlere çeşni maddesi olarak katılan bir yıllık otsu bir bitki.
 4. (en)Anise, aniseed.
 5. (en)Aniseed.
 6. (en)Anise.
 7. (fr)Anis
 8. (la)Pimpinella anisum

Türetilmiş Kelimeler (bis)

yıldız ağyıldız akmakyıldız avcısıyıldız ayıyıldız bakısıyıldızyıldız balığıyıldız barışıklığıyıldız benzeriyıldız biçimli bölgeyıldıkuyıldıryıldır yıldıryıldırakyıldıralpanasonanason güvesianason pimpinella anisumanason tohumuanasonluanas acutaanas clypeataanas creccaanas penelopeanas platyrhynchosanaana akçaana akımana akım kesiciana anahtar
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın