tur lideri ne demek?

 1. (en)Tour conductor

tour

 1. Devir
 2. Gezi, tur, seyahat
 3. Dünya seyahati, uzun yolculuk
 4. Turne
 5. Nöbet
 6. Seyahat etmek, tur yapmak, gezintiye çıkmak
 7. Turneye çıkmak
 8. Tur yapmak, gezmek, turneye çıkmak

tur atlama

 1. Bk. dönü atlama

tur atlamak

 1. Spor karşılaşmalarında, kurada kazanarak ya da çok puan toptayarak bir sonraki tura katılma hakkını kazanmak.

deri

 1. İnsan ve hayvan vücudunu kaplayan tüy, kıl veya pulla kaplı örtü, cilt, ten
 2. İşlenerek kullanılır duruma getirilmiş hayvan derisi.
 3. Bu deriden yapılmış
 4. Soyulmadan yenen yemişlerin ince kabuğu veya soyulan yemişlerde kabuk altındaki zar.
 5. Toplantı, düğün.
 6. Pazar veya panayır kurulan gün, dernek.
 7. Bir hayvan ya da bitkinin vücudunu, meyvenin, tohumun üzerini örten en dış örtü. Omurgasız hayvanlarda silindir biçiminde hücrelerden oluşmuş epidermisten, memelilerde keratinli çok tabakalı yassı epitel kapsayan epidermis ile bağ dokusunca zengin dermiş tabakalarından oluşur.
 8. Termik, toksik ve mekanik etkileri önleme, gaz değişimine yardımcı olma, vücudun ısı ve su dengesini ayarlama, yağ ve süt bezleri aracılığıyla salgı yapma, duyuları alma ve birincil savunma sistemine yardımcı olma gibi görevleri olan, vücudun dışını örten, epidermis ve dermadan oluşan koruyucu organ, kutis, derma, koryum, kutin, pellis.
 9. Farsçanın sahihi, fasih olanı. (Kapı demek olan "der" ismi Farsça olduğu halde Arapça sayılarak müennesi "deriyye" yapılmıştır.)
 10. Omurgasız hayvanlarda silindir biçiminde hücrelerden oluşmuş epidermisten, memelilerde keratinli çok tabakalı yassı epitel kapsayan epidermisle bağ dokusunca zengin dermis tabakasından meydana gelen ve canlıların vücudunu örten en dış örtü, kutan, kutis.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

tur atlamatur atlamaktur atmaktur kontrolörütur operatörüturtur suresitur ücreti ne kadartur yapmaktur yöneticisitutu kakatu quoquetu whit tu whootu whittliderlider dizilider dna zincirilider endüstrilider firmalidlid reflexlidadlidakilidam
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın