tick paralysis ne demek?

 1. Kene felci

kene

 1. Koyun, köpek, at vb. hayvanların veya insanların derisinde asalak olarak yaşayan, bulaşıcı hastalıklara sebep olan böceklerin genel adı, sakırga.
 2. Eklem bacaklı hayvanlardan, örümceğimsiler (Arachnoidea) sınıfının,keneler (Acarina) takımından, erginleri koyun, köpek vb. üzerinde, kan emerek asalak yaşayan, 4 mm. kadar boyda olan dişisi kan emdikten sonra 12 mm. kadar şişebilen, gözleri bulunmayan bir tür. Akar.
 3. İnsan ve hayvanlara saldırarak, kan emici, ağılayıcı, sokup sömürücü özelliklerinden başka, çeşitli hastalıklar bulaştırmasıyle de suçlu görülen örümceğimsi eklembacaklıların genel adı; sakırga, kırışak, yavsı.
 4. Acarina alt takımı. Ixodida takımında Ixodoidea üst ailesinde bulunan, yumuşak (Argasidae) ve sert (İxodidae) keneler olmak üzere
 5. Hayvanın etine yapışıp kanını emen küçük bir böcek.
 6. (en)Tick.
 7. (en)Wood tick.
 8. (en)Acarid.
 9. (en)Hawk moth.
 10. (en)Mite.

tick

 1. "tick" işareti. Listede bulunan maddenin yanına konulan işaret
 2. Kene
 3. Tik tak etmek, işlemek, çalışmak.
 4. Kılıf, minder veya yastık kılıfı.
 5. (şilte, yatak veya yastığı kaplayan) yüz. şilte; (şilte olarak kullanılan) yatak.
 6. Tıkırdamak, tık tık etmek, işaretlemek
 7. Tıklamak, tıkırdamak

tick away

 1. Acımasızca geçmek (zaman)

paralysis

 1. Kötürümlük
 2. Bkz. paraliz
 3. Felç, inme, nüzul
 4. Felç olma, durdurulma

Türetilmiş Kelimeler (bis)

ticktick awaytick borne fevertick counttick fevertick flytick infestationstick offtick overtick pyemiatictic douloureux tıbticanticanıticaniparalysisparalysis trigeminusparalysis vesicae urinariaeparalysationparalyseparalysedparalyserparalympicsparalagmaparalaksparalaks açısıparalaks bakımındanparalaktik
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın