screening tests ne demek?

 1. Tarama tanı testleri

tarama

 1. Balık yumurtası ile yapılan bir tür meze.
 2. Gölgeleri yol yol ve çizgi çizgi olan (resim, harita).
 3. Taramak işi.
 4. Hızlıca çift yönlü penalama.
 5. Televizyonda yayınlanmak üzere oluşturulan bir görüntüyü ince bir ışık demeti ile süpürerek, bir akımmıknatıssal dalgayı kipleyecek resme uygun imlemler elde etme.
 6. Televizyonda yayınlanmak üzere oluşturulan bir görüntüyü ince bir ışık demeti ile süpürerek, bir akımmıknatıssal dalgayı kipleyecek resme uygun imlemler elde etme.
 7. Bk. giriş.
 8. Bir elektron demetinin, alıcıda merceğin verdiği resmi çözümlemek, almaçta aynı resmi oluşturmak için, birincisinde ereği, ikincisinde görüntülüğü düzenli biçimde dolaşması.
 9. Bir bölgenin veya nüfusun özel bir amaç için ayrıntılı muayenesi.
 10. Cyprinidae familyasından olan sazan balığının yumurtalıklarının temizlenmesi, koruyucu katkı maddeleri eklenmiş tuzla salamura edilmesi, yarım fıçılara bir kat tuz, bir kat yumurtalık yerleştirilerek bir hafta bekletilmesi, tuzlu ve kanlı sularının süzülmesinden sonra ikinci kez fıçıya, yukarıda belirtildiği biçimde istiflenerek salamura edilmesiyle elde edilen havyar, sazan havyarı.

screening constant

 1. Örtme katsayısı

screening factor

 1. Eleme faktörü, süzme faktörü, materyalleri (veya insanları, vb.) ayırmak için kullanılan faktör/değişken

tests

 1. Sınavlar

Türetilmiş Kelimeler (bis)

screening constantscreening factorscreening inspectionscreening of the rushesscreening processscreeningscreeningsscreenscreen burnscreen capturescreen clothscreen doorscreescreechscreech of brakesscreech owlscreecherteststests goodwill for impairmenttesttest alantest aletleri aracıtest alt bölümütest anxietytesabitesabuhattesabuktesabürtesacül
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın