prosessus dorsalis glandis ne demek?

 1. Atgillerde corpus cavernosum glandis ile dolu bulunan glans penis'in, üst ortasında corpus penis üzerine gönderdiği uzantı.
 2. Atgillerde corpus cavernosum glandis ile dolu bulunan glans penis'in, üst ortasında corpus penis üzerine gönderdiği uzantı.
 3. (en)Processus dorsalis glandis.
 4. (la)Processus dorsalis glandis

prosessus

 1. Çıkıntı, uzantı, bir şeyin devamı.
 2. Çıkıntı, uzantı, bir şeyin devamı.
 3. (en)Processus.
 4. (la)Processus

prosessus aksessoryus

 1. Etçillerde son sırt ve tüm bel, domuzda yalnızca son sırt omurlarında, processus transversus ile processus articularis caudalis arasından çıkan, yönü geriye doğru olan ucu sivri çıkıntılar.
 2. Etçillerde son sırt ve tüm bel, domuzda yalnızca son sırt omurlarında, proc. transversus ile proc. articularis caudalis arasından çıkan, yönü geriye doğru olan ucu sivri çıkıntılar.Dgr.: anat. processus accessorius
 3. (la)Processus accessorius

dorsalis

 1. Sırta ait, sırta bakan, sırtla ilgili olan
 2. Sırta ait, sırta bakan, sırtla ilgili olan
 3. (en)Dorsalis.
 4. (la)Dorsalis

Türetilmiş Kelimeler (bis)

prosessusprosessus aksessoryusprosessus alveolarisprosessus angularisprosessus ankoneusprosessus artikularis kaudalisprosessus artikularis kraniyalisprosessus artikularis kranyalisprosessus ekstensoryusprosessus frontalisprosesproses suyuprosesitiviteprosesiviteproseprose nesirprosectorprosecuteprosecuting attorneydorsalisdorsalizasyondorsaldorsal aortadorsal arterydorsal boynuzdorsal corddorsaddors
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın