parlak çiçek ne demek?

 1. Bk. basur otu

basur otu

 1. Düğün çiçeğigillerden, nemli ormanlarda biten, köklerinde basur memelerine iyi gelen bir madde bulunan, sarı çiçek açan küçük bir bitki (Ranunculus ficaria).
 2. Düğün çiçeğigiller (Ranunculaceae) familyasından, çok yıllık, otsu, gösterişli sarı çiçekleri olan bir bitki. Parlak çiçek.
 3. (en)Buttercup, crowfoot.
 4. (fr)Renoncule
 5. (la)Ranunculus ficaria

parlak çivit mavisi

 1. (en)Peacock blue.

parlak çizgi spekturumu

 1. (en)Bright line spectrum

çiçek

 1. Bir bitkinin, üreme organlarını taşıyan çoğu güzel kokulu, renkli bölümü.
 2. Açan kır veya bahçe bitkisi
 3. Davranışları hafif, toplum kurallarına uymayan kimse.
 4. Süblimleşme veya çiçeksime yoluyla elde edilen toz.
 5. İrinli kabarcıklar dökerek yüzde izler bırakan ateşli, ağır ve bulaşıcı bir hastalık.
 6. Çiçek açan kır veya bahçe bitkisi
 7. Akut, enfeksiyöz bir hastalıktır. Her yaşta ve her cinsten kişiler bu hastalığa yakalanabilir. İki tipi vardır: Variola major ve variola minor.
 8. Tohumla üreyen bitkilerde, tohumu veren çanak ve taç yaprak, erkek organ ve dişi organdan oluşan en uçtaki büyüme tomurcukları.
 9. 1. bitkilerin üreme unsurlarını ihtiva eden renkli veya beyaz renkte açan, çok defa kokulu, sonradan meyve veya tohum haline gelen kısımları (bkz. şükûfe). 2. bitki, çiçek açan bitki. 3. bazı şeylerin toz haline getirilmiş özü, kükürt çiçeği. 4. kumaş veya başka şeyler üzerine yapılan renkli veya renksiz süsleme.
 10. Tohumla üreyen bitkilerde, tohumu veren çanak ve taç yaprak, erkek ve dişi organdan oluşan en uçtaki büyüme tomurcukları.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

parlak çivit mavisiparlak çizgi spekturumuparlak çizgili izgeparlak çizgili spektrumparlak açınıkparlak başarıparlak bessemer teliparlak bıyıklı balıkparlak bir şekildeparlakparlak cüce levrekparlaparlparpar excellencepar exemplepar imipar of exchangeçiçekçiçek aççiçek açançiçek açan bitkiçiçek açmaçiçek açma dönemiçiçek açmakçiçek açmışçiçek amblemiçiçek aranjmanıçiçeçiçeği bolçiçeği burnundaçiçeği oluşturan minik çiçeklerden her biriçiçeği üç yapraklı
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın