muhabbet kuşu ne demek?

  1. Papağangillerden, asıl yurdu Avustralya olan, yurdumuzda da kafeslerde üretilen, basit bazı sesleri ve kelimeleri taklit edebilen, eşine çok düşkün, sarı, yeşil ve kül rengi tüylü, uzun ve sivri kuyruklu bir kuş (Melopsittacus undulatus).
  2. Guguksular (Cuculiformes) takımının, papağangiller (Psittacidae) familyasından, sarı yeşil karışık tüylü, Avustralya'da yaprakların arasında gruplar hâlinde yaşayan bir tür.
  3. (en)Australien grass parakeet.
  4. (en)Lovebird.
  5. (en)Love bird.
  6. (fr)Perruche ondulée
  7. (la)Melopsittacus undulatus

muhabbet beslemek

  1. Sevgi duymak.

muhabbet ciçeğigiller

  1. Yaprakları almaşlı, basit ya da parçalı, çanak ve taç yaprakları serbest ya da bazen olmayabilen, kapsül ya da bakka tipi meyveleri olan, ovaryum üst durumlu, boya ve parfümeri sanayiinde kullanılan ve süs bitkisi olarak da yetiştirilen, dünyada 6 cins ve 75 türle, ülkemizde ise muhabbet çiçeği (Reseda) cinsi ve bu cinse ait 13 türle temsil edilen bir familya.
  2. (la)Resedaceae

Türetilmiş Kelimeler (bis)

muhabbet beslemekmuhabbet ciçeğigillermuhabbet çiçeğimuhabbet çiçeğigillermuhabbet etmekmuhabbetmuhabbet tellalımuhabbet tellallığımuhabbetçiçeğimuhabbetçiçeğigillermuhabmuhabakuşu kuşla avlarlarkuşun ince tuylerikuşun tüylerikuşurkuşuri eşcarkuşutakuşkuş ağıkuş akarıkuş avcısıkuş avı
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın