morse alphabet ne demek?

 1. Mors alfabesi

mors

 1. Morsgillerden, Kuzey Atlantik'te yaşayan, 4 m uzunluğunda, derisi, dişi ve yağı için avlanan bir memeli hayvan (Odobenus rosmarus).
 2. Nokta ve çizgilerden oluşan bir alfabe kullanan telgraf dizgesi.
 3. Bu işaretleri almaya ve göndermeye yarayan alet.
 4. Gizli işaret
 5. Memeliler (Mammalia) sınıfının, etçiller (Carnivora) takımının,morsgiller (Odobenidae) familyasından, 4 m kadar uzunlukta, sırtı yeşilimsi, karnı soluk esmer renkli, derisi, dişi ve yağı için avlanan, Kuzey Atlantik Okyanusu'nda yaşayan bir tür.
 6. Ölüm.
 7. Memeliler sınıfından, etçiller (Carnivora) takımının morsgiller (Odobenidae) familyasından, 4 m kadar uzunlukta olabilen, sırtı yeşilimsi, karnı soluk esmer renkli, derisi, dişi ve yağı için avlanan, Kuzey Atlantik Okyanusu'nda yaşayan bir tür.
 8. (en)Morse.
 9. (en)Walrus.
 10. (en)Roman god of death; counterpart of Thanatos.

morse

 1. 1835'te telgraf makinasnı icat eden Amerikalı Samuel Morse Morse alphabet, Morse code Mors alfabesi.

morse code

 1. Mors alfabesi

alphabet

 1. Alfabe, ilkeler, esaslar
 2. Alfabe
 3. Unsurlar, esaslar

Türetilmiş Kelimeler (bis)

morsemorse codemorse keymorse tapermorselmorselizmmorsmors alfabesimors alfabesi işaretlerimors alfabesinde noktamors alfabesindeki kodmormor boyamor karamanMor karaman koyunumor koşnilalphabetalphabet alfabealphabetarianalphabeticalphabetic catalogalphabetic characteralphabetic character setalphabetic codealphabetic codingalphabetic dataalphaalpha actininalpha adrenergic receptorsalpha ailesialpha amino glutaric acid
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın