monitor ne demek?

 1. Bk. denetlik
 2. (en)Supervisor, device for regulating (esp. the transmission quality of radio and television broadcasts); screen, device that produces the visual display (Computers); one who oversees; inspector; that which warns or cautions.
 3. Sınıfta düzeni korumakla görevlendirilen öğrenci
 4. Nasihat eden kimse
 5. Etobur iri bir kertenkele, varan
 6. Taretinde ağır topları olan güvertesi basık eski bir harp gemisi
 7. Izleme veya gözlem tertibatı
 8. Izlemek, gözlemek

denetlik

 1. Bir televizyon yayınında görüntü ile sesin niteliğini izlemek, görüntü seçimini gerçekleştirmek, görüntüyü yayına vermek gibi işlerde kullanılan yüksek nitelikli almaç. (Denetliğin yapısı ile görevi, almacın aynıdır. İkisi de televizyon imlerini resme çevirir. Ancak alıcı ile almaç arasındaki bağlantı, vericiyle sağlandığı halde,denetlik bu imleri doğrudan doğruya alıcıdan bir kablo yardımıyla alır. Ayrıca görüntüyle ilgili ses almaca resimle birlikte verildiği halde, denetliğe verilmez; ses için ayrı birdenetlik kullanılır. Kullanıldıkları yerlere göre başlıca şudenetlikler vardır: Görüntü denetliği, ses denetliği, işlik denetliği, anadenetlik, yönetim denetliği).
 2. (en)Monitor.
 3. (al)Monitor, Kontrollempfänger, Kontrollgerät, Bildwiedergabegerät, Bildmonitor, Bildkontrollemfänger
 4. (fr)Moniteur, récepteur de contrôle

monitor compliance

 1. Uyum kontrolü

monitor icons

 1. Görüntü simgeleri

Türetilmiş Kelimeler (bis)

monitor compliancemonitor iconsmonitor loudspeakermonitor programmonitor routinemonitor tomonitorajmonitoringmonitoring amplifiermonitoring antennamonitionmonicmonic polynomialmonicaMonieziaMoniezia benedini
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın