keratin incisi ne demek?

 1. Ortada keratin içeren kitle ve onu çevreleyen eş merkezli dairesel tabakalaşmalarla belirgin hücre kümelerinden oluşan mikroskobik yapı, boynuz incisi, glob korn, kanser incisi. Çoğunlukla hücresel atipi ve keratin üretimindeki bozukluğun bir göstergesi olup yassı hücreli karsinom, keratoakantom ve psödokarsinomatöz hiperplazinin bir bulgusudur.

keratin kisti

 1. Deride, yassı epidermis hücreleriyle çevrili, eşmerkezli tabakalar h

keratin

 1. Tırnak, boynuz, kıl gibi üst deri ürünü olan yapıları oluşturan proteinli madde.
 2. Tırnak ve boynuzun ana maddesi.
 3. Boynuz maddesi; tırnak, boynuz, kıl gibi üst deri ürünü olan yapıları meydana getiren bir protein.
 4. Hücre sitoplâzmasındaki ara filâmentlerden biri.
 5. Formülü C41H71O14N12S, mol kütlesi 988,2 g olan, tablet kaplamada kullanılan, pepsin ve tripsin tarafından sindirime karşı dirençli olan ve su içinde çözünmeyen, kıvrımlı zincir halinde bulunan, aynı zamanda buhara tutulup gerildiğinde, düz zincire dönüşen, tüylerde, kabuklarda, boynuz ve tırnaklarda bulunan bir protein.
 6. Deri, boynuz, tırnak ve kıl gibi epidermis eklerinin veya boynuzsu dokuların ana maddesini oluşturan, ipliksi proteinlerin genel adı.
 7. Tırnak saç, boynuz gibi üst deri ürünü olan yapılarda bulunan, suda çözünmeyen sert madde.
 8. (en)Ceratine.
 9. (en)Called also epidermose.
 10. (en)Fibrous scleroprotein that occurs in the outer layer of the skin and in horny tissues such as hair feathers nails and hooves.

inci

 1. İstiridye gibi bazı kavkılı deniz hayvanlarının içerisinde oluşan, değerli, küçük, sert, sedef renginde süs tanesi.
 2. İncilerden oluşan takı
 3. Yanlışlığı sebebiyle gülünç olan söz veya cümle.
 4. Bazı yassı solungaçlılarda (Lamellibranchiata) kabuğun içine giren küçük bir kum tanesi gibi bir madde etrafında sedef birikmesi ile oluşan yapı.
 5. 1. istiridye cinsinden deniz hayvanlarının içinde çıkan parlak, yuvarlak ve ziynet eşyası olarak kullanılan kıymetli taş. 2. küçük, temiz ve sevimli. 3. kıymetli.
 6. (en)Gemma.
 7. (en)Pearl.
 8. (fr)Gemma
 9. (fr)Perle

Türetilmiş Kelimeler (bis)

keratin kistikeratinkeratinisekeratinizasyonkeratinizationkeratinizekeratinize ameloblastomkeratinizedkeratinizing ameloblastomakeratinleşmekeratiasiskeratickeratikkeratkeratakeratalgiakerataljikeratanincisionincisiveincisive boneincisivelyincisivenessincisiviincisivusinciseincisedincised meanderincised woundinciserinciinci avcısıinci avlamakinci avlanan yerinci bakısı
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın