katman bulut ne demek?

 1. Gri renkli, sise benzeyen fakat yere kadar inmeyen bulut tabakası, stratus.

katman basamağı

 1. Bir yana eğimli, sert ve yumuşak katmanların birbiri ardınca sıralandığı alanlarda, dışgüçlerin, özellikle akarsuların oluşturduğu kendine özgü yer biçimi.
 2. (en)Cuesta.
 3. (fr)Cuesta

katman doku

 1. (en)Cambium

bulut

 1. Atmosferdeki su damlacıkları ve buz taneciklerinin görülebilir yoğunluk kazanmasıyla oluşan, biçimleri, yükseklikleri ve yol açtıkları hava olaylarıyla birbirinden ayrılan yığınlar
 2. Herhangi bir şeyden oluşan yoğun yığın
 3. Keder, endişe
 4. Havayuvarında asılı durumdaki su damlacıkları ve buz taneciklerinin görülebilir yoğunluk kazanmasıyla oluşan; biçimleri, yükseklikleri ve yol açtıkları hava olaylarıyla birbirinden ayrımlı yığınlar.
 5. su buharlarının yoğunlaşmasıyla meydana gelen ve gökyüzünde mahiyetine göre farklı yükseklikte bulunan hava kütlesi
 6. Atmosferdeki su damlacıkları ve buz taneciklerinin görülebilir yoğunluk kazanmasıyla oluşan, biçimleri, yükseklikleri ve yol açtıkları hava olaylarıyla birbirinden ayrılan yığınlar. 2. Kısa süren hafif yağmur.
 7. (en)Plume.
 8. (en)Cloud.
 9. (fr)Nuage

Türetilmiş Kelimeler (bis)

katman basamağıkatman dokukatman eksikliğikatman kapanıkatman sürekliliğikatmankatmanbilgisikatmanbulutkatmandukatmanlamakatmakatma bütçekatma değerkatma değer tablosukatma değer vergisibulutbulut alt siniribulut araliğıbulut aygıtıbulut bakısıbulut belirtme çizgisibulut denizibulut etmenibulut falıbulut gibibulucubulucu araştırmabulucu belgeleribulucu yöntemlerbuluculuk
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın