kar ayakkabılı kedi ne demek?

 1. Amerika'Dan köken alan, Amerikan kısa tüylü ve Siyam kedisinin 1960 yılında yapılan çaprazlamalar sonucunda geliştirilmiş, tüyleri oldukça dolgun, kısa ve ipeksi, rengi mavi mühürlü beyaz, mühürlü beyaz, lila ve çikolata renklerinde, Siyamlarda olduğu gibi yüz, kulak, bacak ve kuyruktaki renkler gövdeye oranla biraz daha koyu tonda, mühürlü olanlarında beyaz renkteki mühürler farklı büyüklerde olabilen, beyaz patileri karakteristik, yüzü siyah olduğunda ise çene ve patileri her zaman beyaz renkli, ses tonu çok yumuşak ve melodik, iyi bir avcı ve oyuncu olan, hareketli, enerjik, sadık ve uyumlu yapıda, kısa tüylü kedi ırkı.
 2. (en)Snowshoe Cat.

kar

 1. Alışveriş işlerinin sağladığı para kazancı; iş.
 2. Alışveriş işlerinin sağladığı para kazancı.
 3. İş.
 4. Yarar, fayda.
 5. Üretim faktörlerinden biri olan girişimcinin üretimden aldığı pay.
 6. Maliyet fiyatıyla satış fiyatı arasındaki fark.
 7. Havada beyaz ve hafif billurlar biçiminde donarak yağan su buharı
 8. Havadan ak, ince taneli buz kırılcaları biçiminde ya da lapa lapa yağan, sıcaklık koşulları elverişli ise yerde biriken su buğusu, bkz. yağış.
 9. Üretim faktörlerinden biri olan girişimcinin üretimden aldığı pay.
 10. Bk. karlanma

kar zarar cetveli

 1. Bir işletmenin belirli bir muhasebe döneminde elde ettiği gelirler ile yaptığı giderler arasındaki net farkı gösteren belge.
 2. (en)Profit and loss statement.

ayakkabılı

 1. (en)Shod.

kedi

 1. Kedigillerden, köpek dişleri iyi gelişmiş, kasları çevik ve kuvvetli evcil veya yabani, küçük memeli hayvan (Felis domesticus).
 2. Bk. evcilkedi
 3. Kedigiller familyasından evlerde beslenebilen küçük memeli. Avcı, zaman zaman bitkisel gıdalar da tüketebilen etçil hayvan.
 4. (en)Cat.
 5. (en)Feline.
 6. (en)Pussycat.
 7. (en)Pussy.
 8. (en)Puss.
 9. (en)Kitty.
 10. (en)Whisker.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

karkar zarar cetvelikar adamkar aktarımıkar amacı gütmeyenkar amacı gütmeyen kurumlarkar amaçlıkar amaçlikar arabasıkar aralığıkakaakaabakaabiliyetlerkaakıayakkabılıayakkabılıkayakkabılar mağazasıayakkabıları parlatan kimseayakkabılarını bağlamakayakkabılarını çevirmekayakkabılarını çıkarmakayakkabıayakkabı astarıayakkabı atkısıayakkabı bağcığıayakkabı bağı
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın