küçük sakarca ne demek?

 1. Sakarca cinsi bir tür kuş.
 2. Kuşlar (Aves) sınıfının, kazlar (Anseriformes) takımın, ördekgiller (Anatidae) familyasından, İskandinavya ve Rusya'nın kuzeyinde kuluçkaya yatan, Doğu Avrupa, Balkanlar, Baltık Denizi'nin güney sahilleri, Hazar Denizi'nin güneyinde, İran, Mısır, Türkistan, Hindistan ve Çin'de, Türkiye'nin Ege sahilleri ile Trakya'da kışlayan, bataklık, göl ve sulak çayırlar bulunan ya da orta yükseklikteki alanlarda yaşayan bir kuş türü. Ak alınlı küçük kaz, cüce kaz.
 3. (en)Lesser white-fronted goose.
 4. (fr)Oie naine
 5. (la)Anser erythropus

küçük sakız levreği

 1. Bk. küçük kedi balığı
 2. Küçük lekeli köpek balığı.
 3. (la)Scyliorhinus canicula

küçük saç lülesi

 1. (en)Kiss curl.

sakarca

 1. Sakar gibi, sakara benzer.
 2. Kuşlar (Aves) sınıfının, kazlar (Anseriformes) takımının, ördekgiller (Anatidae) familyasından, alnında beyaz bir şişkinlik ve vücudun alt kısmında siyah lekelerin bulunduğu, Avrupa, Balkanlar, Mısır, Orta Doğu ve Doğu Asya'da bulunan ve yurdumuzun hemen her tarafında görülen bir tür. Ak alınlı büyük kaz.
 3. (en)White fronted goose.
 4. (fr)Oie rieuse
 5. (la)Anser albifrons

Türetilmiş Kelimeler (bis)

küçük sakız levreğiküçük saç lülesiküçük sağanküçük sahküçük sanatlar bölgesiküçükküçük abdestküçük adküçük adamküçük agaçküçük ağaçkakanküçük ağızlıkküçük ahenk kaidesiküçük ahırbeyiküçük aileküçücükküçücük ama çok etkili şeyküçücük kalmış parçaküçücük şeyküçücüklüksakarcasakarsakar kimsesakar mekesakar otusakaratsakasaka beygiri gibisaka çapkın kimsesaka kılıçsaka kususaksak durmaksak kabuğusak lifisak suka
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın