hidroksi benzen ne demek?

 1. (en)Hydroxybenzene

hydroxybenzene

 1. Hidroksi benzen

hidroksi apatit

 1. M10(Po4)6(Oh)2 M10(PO4)6(OH)2 tipi bileşikler. M: Ca , Ba, Sr. Hidroksi apatit, fosforit tabakalarının, biyolojik dokuların, insan kemiklerinin ve dişlerinin ana mineralidir. Katılaşmayı önleyici ve polimer katalizörü olarak kullanılır.

hidroksi metil

 1. (en)Hydroxymethyl

benzen

 1. Maden kömürü katranından çıkarılan C6H6 formülündeki hidrokarbonun bilimsel adı.
 2. Benzin.
 3. C6H6; aromatik hidrokarbonların en yalını olan, saydam, renksiz, yanıcı sıvı. (Kömür ve petrol kimyası başta gelmek üzere pek çok özdeğin bireşiminde girdi ya da çözücü olarak kullanılır.)
 4. C6H6; aromatik hidrokarbonların en yalını olan, saydam, renksiz, yanıcı sıvı. (Kömür ve petrol kimyası başta gelmek üzere pek çok özdeğin bireşiminde girdi ya da çözücü olarak kullanılır.)
 5. (en)Benzene.
 6. (en)Benzene, benzol.
 7. (en)Benz.
 8. (al)Benzol
 9. (fr)Benzène, benzole
 10. (fr)Benz

Türetilmiş Kelimeler (bis)

hidroksi apatithidroksi metilhidroksi naftalinhidroksihidroksiamfetaminhidroksiapatithidroksiasithidroksidhidroksikobalaminhidroksilhidroksamik asithidrokalikozhidrokalishidrokarbonhidrokarbon gazıhidrokarbon gazlarbenzenbenzen benzenebenzen çekirdeğibenzen disülfonik asitbenzen formülübenzen heksaklorürbenzen hekzaklorürbenzen hidrokarbonbenzen karboksilik asitbenzen monosülfonik asitbenzebenzedrexbenzedrinbenzedrinebenzek
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın