hazırlık devresi ne demek?

 1. Hazırlık dönemi

  O gece mehtaba çıkmak için bir hayli evvelinden başlayan tatlı bir hazırlık devresi vardı.

  A. Ş. Hisar

hazırlık

 1. Hazırlanmak için gereken şeyler veya durumlar.
 2. 1 - Sahne çalışmasına geçmeden önce oyunun özüne ve biçimine ilişkin olan ön çalışma. 2 - Yazarın önemli bir olayı inandırıcı yapabilmek için daha önceden bir olayı ortaya çıkaracak- nedenleri gösteren hazırlığı.
 3. Bir film çevirimine ya da bir televizyon izlencesine başlamadan önce yapılan işlerin tümü; ilk çevirim gününe değin yapılan çalışmalar.
 4. (en)Lining up.
 5. (en)Preparative.
 6. (en)Preparatory.
 7. (en)Stand-by.
 8. (en)Preparation.
 9. (en)Arrangement.
 10. (en)Provision.

hazırlık dönemi

 1. Hazırlanmak için geçen süre, hazırlık devresi.
 2. (en)Preparatory period.

hazırlık duruşu

 1. Kollar önde aşağıda, avuç içleri birbirine bakar biçimde, ama birbirinden ayrı, dirsekler hafif içe dönük, parmaklar hafifçe ayrılmış; başparmak orta parmağa dokunur gibi; kollar omuz başlarında parmaklara kadar belli belirsiz bir yay çizer biçimdedir.
 2. (en)Demi position.
 3. (fr)Attitude préparatoire

devresi

 1. Ertesi.
 2. Devresi (ertesi) gün.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

hazırlık dönemihazırlık duruşuhazırlık aralığıhazırlık aşamasıhazırlık çalışmasıhazırlıkhazırlık eğitimihazırlık görmekhazırlık işlemihazırlık karşılığıhazırlahazırlamahazırlama süresihazırlama tesisihazırlama ve geliştirme giderleridevresidevreseldevresel tepkidevredevre açıcıdevre açıp kapayıcı cihazdevre anahtarıdevre analizidevrdevr i batıldevr i devonıdevr i fetretdevr i ictimadevdev adam hastalığıdev adımdev adımlarıyla ilerlemekdev adımlarla ilerlemek
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın