hacimli yemler ne demek?

 1. Çok miktarda selüloz içeren ve bu nedenle kesif yemlere göre daha az sindirilebilir maddeler içeren yemler.
 2. (en)Bulky feeds.

hacimli grafik

 1. Bk. oylumlu çizim

hacimli ipilk

 1. (en)High bulk yarn

yem

 1. Hayvan yiyeceği.
 2. Kuş ve balık tutmak için tuzağa bırakılan, oltaya takılan yiyecek veya yiyecek görüntüsündeki nesne
 3. Ağızotu.
 4. Birini aldatabilmek için hazırlanmış düzen, kullanılan kimse veya şey.
 5. Hayvanlar tarafından tüketilen ve hayvanların yaşama ve verim gereksinimlerini enerji ve/veya besin maddeleri yönünden karşılamak amacıyla belli sınır ve koşullarda yedirildiği zaman sağlığına zararlı olmayan, yararlanılabilir durumdaki organik ve/veya inorganik besin maddelerinin bir veya birkaçını kapsayan, bitkisel veya hayvansal kökenli veya doğada serbest olarak bulunan maddeler.
 6. Yapısında organik ve inorganik besin maddelerini bulunduran, belli oranlarda verildiğinde yetiştirciliği yapılan canlının sağlık, gelişme, üreme, verim gibi özellikleri üzerinde olumlu etki yapan maddeler.
 7. Balıkları cezbetmek için olta iğnesine takılan veya tuzak ağlar içine konulan, sinek, canlı yem, yem solucanı gibi gerçek veya yapay balık yemleri.
 8. (en)Feed.
 9. (en)Bait.
 10. (en)Draw.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

hacimli grafikhacimli ipilkhacimli müshilhacimlihacimlicehacimlilikhacimhacim birimihacim büyümesihacim değişimihacim dozuhacihacibhacibeynhacibi barihacibi yeminyemler arasındaki ortak etkileşimyemlerde mikrobiyal bozulmalyemlerde mikrobiyal kayıplaryemlerde toplam fosfor tayiniyemlerde üre tayiniyemlerdeki bulaşıklıkyemleri ambara koymakyemlerin depolama koşullarıyemlerin enerji değeriyemlerin fiziksel muayenesiyemlemeyemleme araştırmasıyemleme barutuyemleme denemesiyemleme düzeyi
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın