gönder ne demek?

 1. Bayrak direği.
 2. Üvendire.
 3. Kayık ve yelkenli gemilere yön vermeye yarayan, ucunda metal olan ağaç sopa.
 4. Ucuna sancak, bayrak gibi şeyler takılan uzun sopa. 2-Elle düşman üzerine fırlatılan ucu demirli kısa mızrak.
 5. Her bölgede bulundurulan voynuklardan iki, üç ya da dört kişilik guruplara verilen ad.
 6. Tar: Seferde ordunun ve ileri gelen vezir ve diğer devlet ricalinin atlarına bakmak ve sair zamanlarda ise has ahır ve çayır hizmetlerinde kullanılmak üzere gayr-ı müslimlerden ve hasseten Bulgarlardan tertip edilmiş bir sınıf olan voynukların her mıntıkada iki, üçü ve dördü hakkında kullanılır bir tabirdir.
 7. (en)Pole.
 8. (en)Flagstick.
 9. (en)Flagstaff.
 10. (en)Shaft.
 11. (en)Mast.
 12. (en)Flag-staff.
 13. (en)Flag staff.

bayrak

 1. Bir milletin, belli bir topluluğun veya bir kuruluşun simgesi olarak kullanılan, renk ve biçimle özelleştirilmiş, genellikle dikdörtgen biçiminde kumaş, sancak
 2. Öncü
 3. Simge, sembol
 4. Baklagil çiçeklerinde diğerlerinden daha üstte bulunan, daha büyük olan ve çoğunlukla başka bir renkte ve yuvarlakça olan taç yaprağı.
 5. Gerektiğinde indirilip kaldırılan, açılıp kapatılan kol
 6. Hisse senedi teknik analizinde kullanılan fiyat grafiklerinde, büyük bir düşüş veya artış sonrası fiyatların kararlı bir biçimde aynı oranlarda dalgalandığını gösteren şekil.
 7. Bir ulusun, bir topluluğun veya örgütün simgesi olarak kullanılan, belli bir rengi ve biçimi olan, genellikle dikdörtgen biçiminde kumaş.
 8. Devletin belirli alametlerini havi ve belirli renklerde kare veya dikdörtgen şeklinde yapılmış olan bez. Sancak, alem.
 9. Çekme ağlarında ağız açıklığını sağlamak amacıyla torba ağın önüne yerleştirilen konik biçimli, mantar ve kurşun yakada ayrı ayrı bulunmakta olup elle örülerek veya hazır ağlardan kesilerek çıkartılan ağ parçası.
 10. (en)Flag.

gönderebilir misiniz

 1. (en)Can you send it.

gönderen

 1. Mürsil.
 2. (en)Sender, forwarder, consignor.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

gönderebilir misinizgönderengönderen eklegönderene göregöndereni engellegönderenin adınagönderenin adresigöndergegönderigönderi belgesigöngöncügönçgönçlükgöbgöbbasangöbbengöbeçgöbede
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın