esnek çarpışma ne demek?

 1. Çarpışma yapan sistemlerin bağıl hareket yönlerinde değişme olasılığı olmasına karşın, fiziksel bileşenlerinin ve toplam kinetik enerjilerinin değişmediği çarpışma.
 2. (en)Elastic collision.
 3. (fr)Collision élastique

esnek çarpışına

 1. Nesnelerin ya da parçacıkların çarpışmadan sonraki toplam devimsel erkelerinin öncekilere eşit olduğu çarpışma biçimi.
 2. Nesnelerin ya da parçacıkların çarpışmadan sonraki toplam devimsel erkelerinin öncekilere eşit olduğu çarpışma biçimi.
 3. (en)Elastic collision.
 4. (al)Elastischer Stoss
 5. (fr)Collision élastique

esnek

 1. Bir dış gücün etkisi altında uzama, kısalma, eğrilme vb. biçim değişikliklerine uğradıktan sonra, etkinin kalkmasıyla eski biçimini alabilme özelliğinde olan, elastiki.
 2. Değişik yorumlara elverişli.
 3. Görüş ve tutumlarında katı olmayan.
 4. Lik özelliği taşıyan.
 5. Bkz elastik
 6. (en)Elastic.
 7. (en)Flexible.
 8. (en)Flexile.
 9. (en)Limber.
 10. (en)Limp.

çarpışma

 1. Öncülerin veya küçük birliklerin yaptıkları küçük savaşma
 2. Çarpışmak işi, müsademe, sadme.
 3. Özgür iki cismin yeterince yaklaşarak birbirlerini etkiledikleri süreç. Bu sırada, genellikle bir erke ve devinirlik alışverişi olur.
 4. Özgür iki cismin yeterince yaklaşarak birbirlerini etkiledikleri süreç. Bu sırada, genellikle bir erke ve devinirlik alışverişi olur.
 5. Devinim durumunda bulunan taneciklerin, aralarındaki kuvvetler yüzünden karşılıklı olarak devinimlerini değiştirmeleri.
 6. (en)Collision.
 7. (en)Foul.
 8. (en)Battle.
 9. (en)Combat.
 10. (en)Conflict.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

esnek çarpışınaesnekesnek arzesnek bölgeesnek bütçeesnek çalışmaesnek çalışma saatleriesnek çalışma saatleri sistemiesnek dalgaesnek davranımesnesnaesnafesnaf ağzıesnaf birliği binasıçarpışmaçarpışma algılamasıçarpışma frekansıçarpışma iyonlaşmasıçarpışma kesidiçarpışma kesitiçarpışma sesiçarpışma yeriçarpışma yoğunluğuçarpışmakçarpışçarpışan arabaçarpışılmaçarpışılmakçarpıçarpı davranımıçarpı deneyiçarpı direnciçarpıcı
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın