eski kelime ne demek?

 1. Bugün artık kullanılıştan düşmüş bulunan veya eski biçimi ile kullanılan kelime; arkaik kelime; kalıntı kelime; gökçek «güzel», esrük «sarhoş», bencileyin «benim gibi», heybetlü, haşmetlü, hatun, kaygulanmak vb.
 2. (en)Archaic Word.
 3. (fr)Mot archaique

eski kent

 1. Sonradan büyüyüp, çevresine doğru genişleyen kentlerin, dar sokakları, tarihsel yapıları ile ilgiyi çeken, ve kentin ilk kurulduğu kesimlerini içine alan bölümü.
 2. (en)Old town.
 3. (fr)Vieille ville

eski kabir

 1. (en)Sepulture

kelime

 1. Anlamlı ses veya ses birliği, söz, sözcük
 2. (bkz. kelim)
 3. Gr: Manası olan en küçük söz veya cümlenin yapısını teşkil eden unsurlardan birisidir. Kelime, isim, fiil ve harf olmak üzere dilbilgisinde üç kısma ayrılmıştır. "Bir tek söze" kelime denir.
 4. (en)Wordy.
 5. (en)Word.
 6. (en)Vocable.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

eski kenteski kabireski kafalıeski kafalı kimseeski kafalı tipeski kafalılıkeskieski ağıza yeni taameski ağza yeni taameski ahiteski ahitin arami dilindeki tefsirlerieski ahitte dördüncü kitapeski ahitte geçen ikinci derecedeki peygambereski akademieski antik komedyaeski askereskeskabeskaboeskafeskalkelimekelime anlamıkelime başına ücreti ne kadarkelime bilgisikelime bilimikelime cambazıkelime cambazlığıkelime coğrafyasıkelime dağarcığıkelime dağarcığı geniş olmakelimkelimatkelimatı nahviyekelimatı takdiriyyekelimdest
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın