erguvani levrek ne demek?

 1. Tropik bir tür olup Batı Afrika'da yaşayan, boyları 8 cm olabilen, sırt yüzgecinin arka kenarı erkekte sivri, dişide yuvarlak olan akvaryum balığı.
 2. (la)Pelmatochromis subocellatus

erguvani balıkçıl

 1. Kuşlar (Aves) sınıfının, leyleksiler (Ciconiiformes) takımının, balıkçılgiller (Ardeidae) familyasından, kül rengi, kara, ak, kırmızı, kahverengi karışık tüylü, Afrika, Avrupa ve Batı Asya'da bataklık, sazlık ve kamışlarla kaplı alanlarda yaşayan, yurdumuzda toplu hâlde kuluçkaya yatan göçmen bir tür.
 2. (en)Purple heron.
 3. (fr)Héron pourpre
 4. (la)Ardea purpurea

erguvani bayrak

 1. (en)Purple flag

levrek

 1. Levrekgillerden, eti beyaz, üzeri pullu iri bir balık (Labrax labrax).
 2. Kemikli balıklar (Teleostei) takımının,levrekgiller (Percidae) familyasından, 120 cm kadar uzunlukta, 12 kg kadar ağırlığa ulaşabilen, vücudu ktenoyit pullarla kaplı, çeneleri ve damakları üzerinde kemik dişleri bulunan, yırtıcı, eti lezzetli, Türkiye sularında yaşayan bir tür.
 3. (en)Perch.
 4. (en)Pike perch.
 5. (en)Bass.
 6. (en)Sea bass.
 7. (fr)Bar
 8. (la)Stizostedion lucioperca, Lucioperca lucioperca

Türetilmiş Kelimeler (bis)

erguvani balıkçılerguvani bayrakerguvani mercanerguvanierguvanerguvan rengierguvan rengine boyamakerguvanağacıerguvanbaş barbusergunergunalpergunerlevreklevrek balığılevrek buğulamalevrek fileto ızgaralevrek filetosulevrek ızgaralevrek kağıttalevrekgillerlevreksilerlevlevalevahıklevahik i lamiselevai kalb
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın