domain dns name ne demek?

 1. Etki alanı dns adı

domain

 1. Nüfuz bölgesi
 2. Bir protein içerisinde bulunan ve kendine ait bir fonksiyona sahip bölüm. Tek bir protein içindeki domain bölümleri, hep birlikte proteinin total fonksiyonunu belirler.
 3. Mülk, mal, arazi
 4. Memleket, ülke
 5. Nüfuz sahası
 6. Saha, alan, ihtisas
 7. Yüce hakimiyet
 8. Malikane, muhit, çevre

domain admin

 1. Etki alanı yöneticisi

dns

 1. Alan İsmi Sistemi (Domain Name Server).
 2. Bağlanılan sunucu ismini açık Internet adresine çevirmek için kullanılan bir mekanizmadır. Internet üzerinde aynı adlı iki veya daha fazla sunucu isminin olmaması da yine DNS sistemi sayesinde gerçekleşmiştir.
 3. bağlanılan sunucu ismini açık ınternet adresine çevirmek için kullanılan bir mekanizmadır. ınternet üzerinde aynı adlı iki veya daha fazla sunucu isminin olmaması da yine dns sistemi sayesinde gerçekleşmiştir.

name

 1. Mektup
 2. İsim
 3. Aşk mektubu.
 4. Kitap, dergi
 5. Sevgiliye ve aşka ait yazılmış mektup. mektup. kitap, dergi
 6. Derinin nazik olması. (Osmanlıca'da yazılışı: na'me)
 7. Mektub. Risale. Kitap.
 8. (en)The title by which any person or thing is known or designated; a distinctive specific appellation, whether of an individual or a class.
 9. (en)Descriptive or qualifying appellation given to a person or thing, on account of a character or acts.
 10. (en)Reputed character; reputation, good or bad; estimation; fame; especially, illustrious character or fame; honorable estimation; distinction.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

domaindomain admindomain adminsdomain aggregatedomain controllerdomain knowledgedomain localdomain modedomain namedomain name serverDOMAdomdom dissolved organic matterdnsdns adıdns aliasdns aramadns clientdns configurationdns diğer adıdns domain namedns durumudns ek bileşenidndn binarydn diagonaldn ikilidna
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın