dikenli karıncayiyengiller ne demek?

 1. Memeliler (Mammalia) sınıfından, Tazmanya'dan Yeni Gine'ye kadar yayılış gösteren ormanlarda yaşayan, böceklerle özellikle karıncalarla beslenen, ağızları ve burunları gaga şeklinde türleri olan bir familya.

dikenli

 1. Dikenli olan.
 2. Olan.
 3. Dikeni olan bitkilerin bulunduğu (yer).
 4. Zor, çetin, sıkıntı veya üzüntü veren
 5. (en)Thorny.
 6. (en)Prickly.
 7. (en)Spiky.
 8. (en)Barbed.
 9. (en)Brambly.
 10. (en)Spined.

dikenli akrep kuyruğu

 1. Fabaceae familyasından tek ve iki yıllıklı geniş yapraklı yabancı ot.
 2. (la)Scorpiurus muricatus

karıncayiyengiller

 1. Örnek hayvanı karıncayiyen olan, vücutları kirpi dikenli, ağızları boru biçiminde uzamış, karıncayla beslenen bir familya, karınca kuşugiller.
 2. Memeliler (Mammalia) sınıfının, dişsizler (Edentata) takımından, yalnız karınca yiyerek beslendikleri için ağızları bunu sağlayacak şekilde gelişmiş, dilleri uzun ve karınca yalamaya elverişli, dişleri olmayan, vücutları uzun kıllı, Güney Amerika'da yaşayan, büyük karıncayiyen (Myrmecophaga tridactyla), cüce karıncayiyen (Cyclopes didactylus), tamandua (Tamandua tetradactyla) türleri iyi bilinen bir familya.
 3. (en)New World ant eaters.
 4. (fr)Myrmécophagidés
 5. (la)Myrmecophagidae, myrmecophaga: karıncayiyen

Türetilmiş Kelimeler (bis)

dikenlidikenli akrep kuyruğudikenli balıkdikenli balıkgillerdikenli çalıdikenli çütre balığıdikenli iğne balığıdikenli kabukdikenli kelerdikenli kertenkeledikenleşmedikenleşmekdikendiken altı çukurudiken batırmakdiken batmasıdiken dikenkarıncayiyengillerkarıncayiyen
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın