digestion experiment ne demek?

 1. Sindirim denemesi

sindirim

 1. Besinlerin çeşitli enzimlerle eritilerek, parçalanarak ince bağırsakta emilebilir, kana karışabilir duruma gelmesi için uğradıkları fiziksel ve kimyasal değişikliklerin bütünü, hazım.
 2. Besinlerin çeşitli enzimlerle kimyasal olarak parçalanması ile organizma tarafından kullanılmak üzere bağırsak duvarından emilecek duruma getirme.
 3. Vücuda alınan besin maddelerinin mekaniksel, enzimatik ve bakteriyel olarak bağırsak mukozasından emilebilecek duruma getirilmesi olayı, hazmetme, digesyon.
 4. Besinlerin çeşitli enzimlerle kimyasal olarak parçalanmasıyla organizma tarafından kullanılmak üzere bağırsak duvarından emilecek duruma getirilmesi.
 5. (en)Digestion.
 6. (en)Digestive.
 7. (en)Nutritive.
 8. (en)Assimilation.
 9. (en)Alimentary.
 10. (fr)Digestion

digestion

 1. Sindirim, hazım, sindirme; kavrama, özümseme
 2. Hazım, hazım gücü, sindirim
 3. Kavrama, idrak etme
 4. Isı ile yumuşatma.

digestion coefficient

 1. Sindirilebilme katsayısı

experiment

 1. Bkz. eksperiment
 2. Denemek, deneye tabi tutmak
 3. Deney, tecrübe, deneme
 4. Deney yapmak, tecrübe etmek

Türetilmiş Kelimeler (bis)

digestiondigestion coefficientdigestion ratiodigestion tankdigestibilitydigestibledigestible crude proteindigestible dry matterdigestible dry matter intakedigestdigestadigestantdigestedigesterexperimentexperiment deneyexperiment effectexperiment withexperimentalexperimental animalexperimental classexperimental controlexperimental designexperimental embryologyexperienceexperience accountexperience adjustmentsexperiencedexperienced apprentice workman
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın