delil ambalajlama ne demek?

 1. İncelenmek üzere gönderilecek bulgu veya delilin her türlü müdahaleyi önlemek ve özelliklerini muhafaza etmek amacıyla uygun malzeme ile ambalajlanması.

delil

 1. İnsanı aradığı gerçeğe ulaştırabilecek iz, emare
 2. Kanıt
 3. Kılavuz, rehber.
 4. Bk. bilit
 5. Bk. kanıt
 6. Adli ve idari soruşturmalarda elde edilen, ilgili makamlar tarafından olayın aydınlatılmasına katkısı olabileceği değerlendirilen ve ispat vasıtası olarak kullanılabilen her türlü öge.
 7. Kılavuz. Doğru yolu gösteren. Meçhulü keşfetmekte ve malumun sıhhatını isbat etmekte vasıta ve alet ittihaz olunan husus.
 8. (en)Proof.
 9. (en)Evidence.
 10. (en)Supporting document.

delil açma

 1. Delil ambalajının, delil muhteviyatı ve özelliklerinin tespit edilerek kayıt altına alınması amacıyla açılması.

ambalajlama

 1. Ambalajlamak işi.
 2. İçerme, koruma ve kısmen bilgi verme işlevlerini yerine getirmek amacıyla gıdaların koruyucu malzeme ve ambalaj kapları kullanarak k
 3. İçerme, koruma ve kısmen bilgi verme işlevlerini yerine getirmek amacıyla gıdaların koruyucu malzeme ambalaj kapları kullanarak değişik materyallerle sarılmaları ve/veya kaplara yerleştirilmeleri işlemi.
 4. (en)Handling.
 5. (en)Packing.
 6. (en)Packaging.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

delildelil açmadelil dermeyanıdelil etiketidelil göndermedelil iadedelil işlemdelil kabuldelil kapamadelil kutusudelideli alacasıdeli arlanmaz, soyu arlanırdeli baldeli baş hastalığıambalajlamaambalajlamakambalajlamamakambalajlanmaambalajlanmakambalajambalaj gazıambalaj ipiambalaj kağıdıambalaj makinesi
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın