ambalaj kağıdı ne demek?

 1. (en)Wrapping paper, packing, brown paper, kraft paper, kraft.

ambalaj

 1. Eşyayı sarmaya yarayan mukavva, kâğıt, tahta, plastik madde vb. malzeme.
 2. İçindeki eşyayı dış etkilerden koruyarak bir arada tutan, dağıtım ve pazarlamayı kolaylaştıran ve içeriği hakkında tüketicilere bilgi veren çeşitli maddelerden üretilmiş sargı, kutu veya kaplar.
 3. Bk. sarmalaç
 4. Yem, gıda, ilaç ve her türlü kimyasal maddeleri dış etkenlerden koruyan, pazarlama sırasında üzerindeki işaret ve etiketiyle ürünü tanıtan, ayrıca dağıtım ve depolama sırasında taşıma kolaylığı sağlayan k
 5. Fr. Eşyayı taşınabilir bir hale koymak için sarma veya sandığa yerleştirme işi.
 6. Gıda maddelerini, dış etkenlerden koruyan, pazarlama sırasında, üzerindeki işaret ve etiketiyle ürünü tanıtan, ayrıca dağıtım ve depolama sırasında taşıma kolaylığı sağlayan, kağıt, karton, plastik vb. materyallerden yapılmış dış örtü.
 7. (en)Package.
 8. (en)Pack.
 9. (en)Packing.
 10. (en)Wrapping.

ambalaj gazı

 1. Gıda maddelerinin ambalajlanması sırasında paketin içindeki havanın vakumlanmasından sonra yerine konan gaz veya gaz karışımı.
 2. (en)Packaging gas.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

ambalajambalaj gazıambalaj ipiambalaj makinesiambalaj malzemesiambalaj sanayiiambalaj ücretiambalaj yapmakambalajcıambalajcılıkambageambagesambageuziambakambaklamakkağıdı bırakmakağıdı dağıtana karşı oynanan kağıt oyunukağıdımsıkağıdın dağıtılmayan kısmıkağıda dökmek
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın