dalgalı deniz ne demek?

 1. (en)A heavy sea

a

 1. Ülke, kurum ve yatırım araçlarının yüksek güvenilirlik aralığını gösteren ve derecelendirme kuruluşu tarafından verilen not. A'nın sayıları arttıkça güvenilirlik derecesi yükselir; işaret değişiklikleri her bir konum için olumlu veya olumsuz gelişmelere işaret eder (AA, AAA, A+, AA- vb).
 2. Yunanca yokluk ifade eden ön ek.
 3. Amper.
 4. Anot.
 5. Angström.
 6. Argon simgesi. (II)
 7. Kazanılmış bağışıklık yetmezlik sendromu.
 8. Bk. adres çözünümü iletişim kuralı
 9. (en)AIDS.
 10. (en)Association of Research-based Pharmaceutical Companies.

dalgalı denetim

 1. Kumanda aygıtının değerlendirmesine göre vana ya da hava kapağını tam açık ile kapalı arasında herhangi bir durumda tutan denetim düzeni.

dalgalı dişler

 1. Karşıt dişler arasında sertlik yönünden farklılıklar bulunması sonucu, azı dişlerinde farklı düzeylerde aşınmalarından kaynaklanan patolojik değişim.
 2. (en)Wavy teeth.

deniz

 1. Yer kabuğunun çukur bölümlerini kaplayan, birbiriyle bağlantılı, tuzlu su kütlesi.
 2. Bu su kütlesinin belirli bir parçası.
 3. Sınırsız genişlik, çokluk, yoğunluk.
 4. Aydaki düzlükler.
 5. Geniş alan.
 6. Yer kabuğunun çukur kesimlerini dolduran, bağlı olduğu anadenize göre daha az derin, karasal sahanlıkları daha yaygın ve karaların etkisine çokça açık tuzlu su alanları.
 7. Büyük su kütlesindeki dalgalanma.
 8. Büyük su kütlesi.
 9. Çok, bol.
 10. Derya.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

dalgalı denetimdalgalı dişlerdalgalı döviz kurudalgalı döviz kuru sistemidalgalı akımdalgalı akım üretecidalgalı ateşdalgalı borçdalgalı borçlardalgalıdalgalı boyadalgalı çizgidalgalamadalgalandalgalanandalgalandırıcıdalgalandırışdenizdeniz adamıdeniz akıntılarıdeniz akıntısıdeniz alabalığıdeniz alasıdeniz alçalmasıdeniz algıdeniz altıdeniz altı alıcısıdenideniabledenialdenial of service dos attackdenial of the holocaust
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın