dakikalar ilanı ne demek?

 1. Bk. dakikalar bildirimi

dakikalar bildirimi

 1. Kronometre hakemince her geçen dakikanın, İngilizce, Fransızca ve oyunların yapılmakta olduğu ülkenin dilinde güreşçilere bildirilmesi.

dakikalar bildirimi

 1. Kronometre hakemince her geçen dakikanın, İngilizce, Fransızca ve oyunların yapılmakta olduğu ülkenin dilinde güreşçilere bildirilmesi.

dakikalama

 1. Oyunun süresini hesaplayabilmek için her bölümün kaçar dakika sürdüğünü saptama.
 2. Tamamlanmış bir filmin ya da televizyon izlencesinin kaç dakika tutacağını kestirmek amacıyla çevirim senaryosu üzerinde çekimlerin uzunluğunu hesaplama.
 3. (en)Timing.
 4. (en)Minuting.
 5. (al)Laufzeit, Zeitaufnahme, "Timing"
 6. (fr)Minutage, préminutage
 7. (fr)Minutage

ila

 1. ...-den, ...-e kadar.
 2. yevm-il kıyame kıyamete kadar.
 3. Son, nihayet, dek, değin,...ye,...ye kadar (manalarına gelir, harf-i cerdir.)
 4. Çok istekli ve talib kılma, haris etme.
 5. (Ulüv. den) Yükseltmek. Bir şeyin yukarısına çıkmak. Yukarı kaldırmak. Şanını yüceltmek. Şöhretini artırmak. (Osmanlıca'da yazılışı: i'la)
 6. Bk. yüceltme
 7. (en)In-Line Amplifier At ILA sites on Interoute's i-21 network, the optical signals are amplified using EDFAs so they can reach the next site without electrical regeneration.
 8. (en)Love animals.
 9. (en)Individual Learning Account.
 10. (en)From-to.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

dakikalar bildirimidakikalamadakikalıkdakikadakika başınadakika dkdakika ücreti ne kadardakikabindakikdakik olarakdakik olmakdakik olmayanilanı aşk etmekilanı harbilanı iflasilanı tekvinıilanıaşkilanilan edenilan eden kimseilan etilan etmeilaila ahirila nihayeilaahirilaançe
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın